Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Aktuálně / Sport Atletický stadion by mohl sloužit sportovcům i v zimě Vytvořit článek
Atletický stadion by mohl sloužit sportovcům i v zimě
Michal Jůza - 01. 08. 2023    502    0 Líbil se vám tento článek?

Atletický stadion ve Slaném by mohl mít nové zázemí pro sportovce, atletický tunel či sektor pro skok daleký. Vše závisí na úspěchu při získání dotace. Tribuna fotbalového stadionu bude vybavena novými pánskými toaletami už letos. 

Město chce získat dotaci na nové zázemí atletického stadionu. „Podmínkou pro dotaci je, abychom tuto stavbu vysoutěžili. My díky tomu, že již máme připravený projekt, tak zahájíme soutěž, kde bude přidána podmínka, že akci budeme realizovat jen v případě, že získáme dotaci,“ vysvětlil starosta Slaného Martin Hrabánek.

Původní projekt obsahoval jen zázemí pro sportovce, později byl ale rozšířen o kryté sportoviště. „My jsme ten projekt v minulosti rozšířili, takže už se nejedná jen o zázemí atletického stadionu, kde by mělo vzniknout asi 8 šaten, záchodky a sprchy. Navíc by měl v prvním patře vzniknout atletický tunel a sektor pro skok daleký,“ upřesňuje Hrabánek. Díky tomu by místní úspěšný atletický oddíl, který má kolem tří stovek členů, mohl svoji činnost vykonávat i v zimních měsících nebo při nepříznivém počasí.

Celkový rozpočet na tento projekt se pohybuje kolem 45 mil. Kč s DPH a město by na něj mohlo získat dotaci z NSA ve výši asi 50 % výdajů. „Původně jsme měli projekt na šatny, který byl kolem 20 mil. Kč, s tím, že jsme věděli, že na něj nemůžeme získat dotaci. Tak jsme to zkusili udělat tak, aby to vyhovovalo i pro atlety a jejich činnost a dotace nám v podstatě pokryje polovinu celkových nákladů, takže nás to vyjde plus mínus stejně,“ vysvětlil rozšíření záměru starosta.

Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na nové toalety

Již letos se dočká vylepšení také fotbalový stadion. Do zahájení podzimní části fotbalové sezóny budou návštěvníkům fotbalových zápasů na tribuně k dispozici nové pánské toalety. Kompletní oprava vyjde na 290 tisíc Kč. Tyto toalety jsou využívány nejen v rámci fotbalových utkání, ale běžně i při atletických, školních a dalších akcích, kdy potřebu nepokryjí umístěné mobilní záchodky.

 

Zdroj obr.: MěÚ SlanýLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 20 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu