ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 20. leden 2021, svátek má Ilona

Jak se zbavit vánočního stromečku?

07. 01. 2021 • 17:09

Po svátku Tří králů se většina domácností zbavuje vánočních stromečků. Stromek je bioodpad a nepatří k nádobám na plast, papír, sklo apod. Taktéž nepatří k malým odpadkovým košům. Ve Slaném a jeho příměstkých částech proběhne svoz stromků 9. a 16. ledna. Stromeček umístěte vedle nádoby na komunální odpad. Nesnažte se jej přímo nacpat do kontejneru nebo popelnice, zbytečně zabere místo pro běžný odpad. Nesnažte se jej ani zpracovávat podobně jako kartony - nerozřezávejte jej, nelámejte apod. Prostě stromek položte vedle popelnice a nechte jej ležet.

 

Stromek se dá samozřejmě i využít, např. pokud máte doma krb, s likvidací stromku si moc hlavu lámat nemusíte, jen je důležité neopomenout jej řádně odstrojit, plastové ozdoby nebudou zřejmě v ohni dělat dobrotu.

 

Pokud bydlíte v domě se zahradou, můžete větve stromečku osekat a použít je jako  ochranu choulostivějších rostlin. Stromek se dá také nadrtit  a použít do kompostu.

 

Některá zvířata si sice na stromkách pochutnají, ale nosit stromky do lesa je pro zvěř velice nebezpečné. Při odstrojování stromku může na větvi zůstat například háček po ozdobách, a o něj se můžou zvířata vážně poranit. 

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím