Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Kultura Knovízští čerti letos chystají pro návštěvníky novinky Vytvořit článek
Knovízští čerti letos chystají pro návštěvníky novinky
Michal Jůza - 29. 11. 2023    2593    0 Líbil se vám tento článek?

Obec Knovíz opět po roce láká na vlastní čertovskou akci „S čerty jsou žerty“, kterou navštěvují tisíce lidí z okolí. Tento rok se vše bude konat již tradičně u Husovy skály ve dnech 1. a 2. prosince. Novinkou bude třeba možnost zaslat hříchy Luciferovi předem. 

Každý rok navštíví Knovízské čerty několik tisíc lidí, kteří se po projití vstupní čertovské brány ocitnou v pohádkovém světě plném čertů a postav ze známé pohádky „S čerty nejsou žerty“. Potkáte tu vojáky, Dorotu Máchalovou, váhu na hříšné duše, čerty přikládající pod kotel v čertovské kuchyni a nebo hrající mariáš o duše. Na konci čeká Lucifer, Anděl a Mikuláš, u kterého každé dítko dostane malý dárek. 

Letos je připraveno několik novinek. Akce bude "Ještě o kousek pohádkovější, ještě o kousek dokonalejší. I suvenýr bude k dispozici," slibují organizátoři. Kdo si bude chtít umocnit zážitek ze setkání s Luciferem, může tentokrát zaslat své hříchy předem na e-mail knovizsti.certi@seznam.cz. Je potřeba napsat jméno dítěte, jeho hříchy a nebo prostě to, co chcete, aby slyšelo od Lucifera.  Poté obdržíte odpověď s unikátním heslem a pokyny. Zaslat hříchy je možné pouze do středy 29. 11. 2023 do 10 hodin, poté se kniha hříchů uzavírá a nebude možnost dodatečného zápisu.

Pohádkové bytosti budou u Husovy skály po celé dva dny, od 1. do 2. prosince v čase od 16:30 do 21 hodin. Vstupné bude letos 100 Kč na osobu. 

Oblíbená akce vznikla v podstatě náhodou, původně byla zamýšlena pouze pro místní děti. S využitím skalního útvaru však vznikla natolik zajímavá atmosféra, že přilákala velký počet návštěvníků. Každoročně vše připravují místní občané s podporou obce Knovíz, sponzorů a s pomocí dobrovolných hasičů ze sousední obce Pchery. 

 

Zdroj obr.: Obec Knovíz, www.knoviz.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu