Dnes je 8. prosinec 2023, svátek má Květoslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Krajský Sportovec roku převzal ocenění ve Slaném Vytvořit článek
Krajský Sportovec roku převzal ocenění ve Slaném
Michal Jůza - 20. 04. 2023    427    0 Líbil se vám tento článek?

Slaný hostilo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Středočeského kraje za rok 2022. V úterý 18. dubna večer v Městském centru Grand převzal ocenění v hlavní kategorii judista Adam Kopecký. Na samý vrchol ankety vynesly mladoboleslavského sportovce dvě bronzové medaile z mistrovství světa dorostu a juniorů. Ceny letošním vítězům předávala i hejtmanka Středočeského kraje nebo slánský starosta. 

Do ankety zaslaly tělovýchovné jednoty a kluby z celého kraje bezmála dvě stovky nominací svých sportovců. Ti se ucházeli o umístění v osmi vypsaných kategoriích. V kategorii Největší sportovní talent dostala nejvíce hlasů stolní tenistka z Vlašimi Veronika Poláková, mládežnickým týmům kralovaly beachvolejbalistky Anna a Kateřina Pavelkovy, dospělým družstvům už tradičně dominovali basketbalisté Nymburka. Do Síně slávy byl uveden bývalý kapitán hokejové reprezentace Jiří Pospíšil, nejúspěšnějším krajánkem se stal nymburský kanoista Martin Fuksa. Trenérem roku byl vyhlášen úspěšný mladoboleslavský kouč extraligového florbalu Petr Novotný.

Nejlepším sportovcům předávali ocenění třeba olympijští medailisté Rudolf Kraj a Libor Capalini, ale i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková nebo starosta Slaného Martin Hrabánek.

Blahopřeji vítězům, ale oceňuji výkony všech ostatních sportovců, kteří byli nominováni. Vždycky mě potěší, když vidím, kolik Středočechů se sportu aktivně věnuje. Ať už sportujeme na amatérské úrovni, nebo profesionálně, vždycky je důležité, aby nám tahle aktivita přinášela radost a dobrou náladu. Jako celoživotní sportovkyně si nedokážu představit život bez pohybu a jsem ráda, že i díky podobným anketám můžeme představit skvělé sportovní osobnosti, které mohou motivovat a přivést ke sportu celé další generace sportovců. Z pozice hejtmanky vnímám podporu sportu jako naši povinnost. Letos z rozpočtu kraje rozdělíme na sport celkem bezmála 80 milionů korun. A byla bych ráda, kdyby tato částka vzrůstala,“ řekla hejtmanka Petra Pecková.

Moc rád jsem nabídl prostor našeho městského centra pro slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Středočeského kraje za rok 2022. Děkuji všem pořadatelům z krajského úřadu, jeho sportovní komise, Středočeské krajské organizaci ČUS, pracovníkům MC Grand a mnoha dalším lidem za vzornou organizaci," uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek. 

 

Zdroj obr.: Středočeský kraj Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Slaný TV - před 12 hodinami
Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek, kde se setkáte s výjimečnými umělci a prožijete magii hudby. Zaznamenejte si da...
Michal Jůza - před 22 hodinami
Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru m...
Michal Jůza - 06. 12. 2023
Již od soboty 2. 12. působí v prostorách bývalé restaurace Hemerkův statek nový provozovatel. Už se rozběhl slibovaný asijský bufe...
Reklama   •   Koupit reklamu