Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Malí Slaňáci se učí finanční gramotnosti Vytvořit článek
Malí Slaňáci se učí finanční gramotnosti
Michal Jůza - 14. 11. 2023    264    0 Líbil se vám tento článek?

Ve středu (15. 11.) se ve slánském muzeu koná další z řady přednášek na téma finanční gramotnost. Pro děti ze základních škol i pro veřejnost ji připravil místní odbor školství. Aktivita je propojená s výstavou Zmatené peníze, která se snaží hravou a nenásilnou formou rozvíjet povědomí o světě financí.  

Přednášky na téma finanční gramotnosti probíhají v rámci výstavy Zmatené peníze, která je nyní umístěna ve Vlastivědném muzeu. Ve čtyřech přednáškových termínech se děti ze základních škol seznámí se spoustou zajímavých informací ze světa financí. 

První interaktivní přednáška byla na téma hotovost. Děti tu mohly na vlastní oči porovnat skutečnou a padělanou bankovku, dozvěděly se mimo jiné i o ochranných prvcích na bankovkách, viděly kufr, ve kterém se převáží 20 milionů korun, zjistily, co dělat s poškozenými bankovkami.

Další přednášky se uskuteční již tuto středu 15. 11. 2023, tentokrát na téma „Platební karty pro radost, ne pro pláč“.  Od 17 hodin bude probíhat přednáška v malé galerii muzea i pro širokou veřejnost. 

Samotná výstava Zmatené peníze bude v muzeu k vidění do 20. 1. 2024. Její součástí je i další doprovodný program ve formě výtvarné dílny s tvorbou vlastní měny,  magnetických skládaček, převlékání do kostýmů a focení v nich nebo třeba společenských her.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu