ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 20. leden 2021, svátek má Ilona

Město Slaný plánuje výdaje téměř 614 milionů korun

04. 01. 2021 • 16:22

Zastupitelé města schválili na svém posledním zasedání loňského roku rozpočet na letošní rok. Město bude v  tomto roce hospodařit s  příjmy převyšujícími 407 milionů korun. Více jak polovina z celkových výdajů rozpočtu města bude použita na opravy a investice ve městě.

Starosta Hrabánek při předložení návrhu rozpočtu poukázal na extrémně výhodné podmínky pro čerpání úvěru na investice a zdůraznil historicky nejnižší hranici, která je značně pod hladinou inflace. „Výhodnost úvěru spočívá také v  tom, že městu nehrozí penále ani úroky navíc v případě, že úvěr nevyčerpá celý,“ doplnil starosta. Úvěrový rámec ve výši 250 milionů korun, který zastupitelé schválili na svém předposledním zasedání roku 2020, umožní čerpat peníze na opravy a  investice na roky 2021 až 2025. Rozpočet obsahuje celkové příjmy ve výši přesahující 407 miliónů korun a  výdaje dosahující výše téměř 614 milionů korun.

Největší výdajovou položku letošního roku budou tvořit investice do dopravní a technické infrastruktury města a  dále investice do zlepšení občanské vybavenosti. Například do modernizace provozu slánské nemocnice půjde letos 30 milionů. Město se každý rok snaží investovat do výstavby chodníků, parkovacích míst a  veřejného osvětlení zejména dle potřeb a přání občanů.

Za prioritní investice letošního roku v místních částech město považuje: vybudování kanalizace v  Želevčicích, projektovou přípravu k napojení Netovic na vodovod a kanalizaci; zahájení realizace napojení Lotouše na vodovod. V této místní části navíc zmodernizuje veřejné osvětlení, stejně tak v části Trpoměchy. Místní část Dolín se opět dočká další výstavby komunikace, tentokrát v  její jižní části.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím