Dnes je 29. leden 2023, svátek má Zdislava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet Mikuláš bude nadělovat i ve Slaném a okolí Vytvořit článek
Mikuláš bude nadělovat i ve Slaném a okolí
Michal Jůza - 29. 11. 2022    0 Líbil se vám tento článek?

Letos nás čeká premiéra velké mikulášské akce na Masarykově náměstí. Ta byla minulý rok zrušena kvůli omezením spojeným s epidemií Covidu. Kromě Slaného se nadílka připravuje i v řadě okolních obcích. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam od pátku 2. 12. až do pondělka 5. 12. vyrazit za Mikulášem, čerty a anděly. Nechybí tu ani speciální čertovské akce pro malé i velké.

Slaný si letos konečně užije velkou mikulášskou akci na náměstí, která byla minulý rok kvůli Covidu zrušena. Nadělovat se bude ale i na jiných místech:

Mikulášské bruslení (3. 12.) – Nadílka na ledě bude probíhat v rámci sobotního veřejného bruslení, které je plánováno od 14:30 do 16:30.

Mikuláš v aquaparku (4. 12.) – Mikuláš bude nadělovat od 14 do 18 hodin i návštěvníkům aquaparku. Na každé dítě bude čekat za básničku malý dáreček. Navíc v rámci akce 1+1 zdarma bude hodinová vstupenka platit dvě hodiny.

Mikuláš pro všechny (5. 12.) – Bohatý program s Mikulášem, anděly a pekelným ohněm s čerty bude připraven na Masarykově náměstí. Kromě nadílky si děti budou moci nazdobit perníčky, plnit zábavné úkoly, vyzkoušet dovednostní hry nebo si jen poslechnout pódiová vystoupení. Vstupné pro děti bude 80 Kč, doprovod neplatí nic.

Mikuláš v Pohodičce (5. 12.) - Nadělovat se bude i na dvoře HO Pohodička, kam si můžete přinást vlastní balíčky pro děti. Vše je přizpůsobeno i menším a bojácnějším dětem, kteří mohou čertíka úplně vynechat a navštívit jen Mikuláše s andělem. Vstupné je dobrovolné. 

Královice (3. 12.) – V sobotu proběhne mikulášská nadílka v obci Královice. Kromě nadílky čekají návštěvníky vánoční dílničky. Děti do 13 let s trvalým pobytem v obci mají balíček zajištěn, ostatní si musejí přinést vlastní.

Libovice (4. 12.) – Na neděli připravili mikulášskou nadílku v Libovici. V místní Libohospodě se můžete těšit na promítání pohádky Krtek a Vánoce, luštění čertovských úkolů a samozřejmě balíček od Mikuláše. Vstupné je 50 Kč.

Zlonice (3. 12.) – Mikulášská zábava plná her, soutěží a kreativního tvoření čeká na děti v sobotu ve Zlonické sokolovně. Nebude chybět čertovská diskotéka, Mikuláš se svojí družinou a přijede i kouzelník. Vstup je zdarma, balíček pro dítě je možné zakoupit za 100 Kč.

Zvoleněves (3. 12.) – Mikulášská zábava s nadílkou proběhne v sobotu od 15 do 17 také v sále sokolovny ve Zvoleněvsi. Tady čeká děti program s čertíkem Cucinem a živými zvířátky.

Vinařice (4. 12.) – Jestli se chcete znovu začít bát čertů, zkuste zajet do Vinařic u Kladna. V neděli od 17 hodin tu budou rejdit obávaní Krampusáci, kteří nemají slitování s žádným hříšníkem. Po skončení show bude následovat focení s čerty.

Tipy na Mikulášské prohlídky

Nadílku pro děti s nadpřirozenými bytostmi připravují také někteří provozovatelé turistických cílů. Vybrali jsme pro vás pár oblíbených míst, kde letos Mikuláše a čerty a anděly určitě potkáte.

Mikulášská exkurze na letišti  (2. 12.) – Letiště Václava Havla Praha připravilo na pátek tradiční mikulášské exkurze. Kromě standardní prohlídky leteckého provozu bude pro návštěvníky v tento den připraven speciální program s mikulášskou nadílkou, fotokoutkem a pro odvážné také možnost nahlédnout do samotného pekla. Série exkurzí je naplánovaná do odpoledních hodin se začátkem mezi 16:00 – 18:00. Přesný termín si můžete rezervovat ZDE.

Čertoviny na Mayrovce (5. 12.) – V pondělí od 14 do 18 bude důl Mayrau ve Vinařicích u Kladna pořádat čertovské prohlídky s mikulášskou jízdou zážitkovým vláčkem, mikulášskou nadílkou, ukázkou práce kovářů a výtvarnou dílnou. Vlastní nadílku si můžete donést s sebou. Jednotné vstupné bude 50 Kč.

Mikuláš v ZOO parku Zájezd (3. – 4. 12.) – Pokud budete chtít nadílku spojit s výletem za zvířátky, můžete využít akci v malé ZOO Zájezd, kterou oba víkendové dny navštíví Mikuláš se svou družinou. Od 13 do 16 hodin budou procházet ZOO a rozdávat dobroty všem hodným dětem. Lidové zvyky a tradice dětem přiblíží připravená Adventní stezka.

Mikuláš v ZOO parku Zelčín (3. 12.) - V sobotu přijedou Mikuláš, čert a anděl v kočáru taženým koňmi do zooparku Zelčín. Od 15 hodin bude nadělovat všem hodným dětem balíček pro radost.  Prvních 150 dětí dostane balíček zdarma, ale přinést si můžete i vlastní nadílku. I tady lze zážitek spojit s krmením zvířátek či jízdou na konících.  


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Když vloni na podzim oznámil Středočeský kraj jednoznačně, že žádné vlaky mezi Slaným a Louny neobjedná a jejich jízdy ukončí 9....
Michal Jůza - 27. 01. 2023
V nedalekých Lánech se potvrdilo nové ohnisko ptačí chřipky. Veterináři proto vytýčili uzavřené pásmo, do kterého kromě šesti obcí...
Michal Jůza - 27. 01. 2023
Poslední lednový víkend bude plný tanečních možností. Vybrat si budete moci z plesů nebo DJ party. Slánská ledová plocha bude po o...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Tomáš Čech - 18. 08. 2021
Celkem tajně začaly v dubnu mezi Slaným a Straškovem poprvé v historii jezdit o víkendech turistické vlaky zavedené současným vede...
Reklama   •   Koupit reklamu