Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura Mikulášská nadílka ve Slaném a okolí Vytvořit článek
Mikulášská nadílka ve Slaném a okolí
Michal Jůza - 02. 12. 2023    1329    0 Líbil se vám tento článek?

Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam od soboty 2. 12. až do 9. 12. vyrazit za Mikulášem, čerty a anděly. Nechybí tu ani speciální čertovské akce pro malé i velké.

Slaný si letos užije tradiční mikulášskou akci na náměstí. Nadělovat se bude ale i na jiných místech:

Mikuláš pro všechny (5. 12.) – Bohatý program s Mikulášem, anděly a čerty bude od 16 do 18 hodin připraven na Masarykově náměstí. Kromě nadílky se návštěvníci mohou těšit na andělské rojení, peklo s ohněm pro odvážné, slavnostní příjezd Mikuláše, pódiová vystoupení dětí z TK DIVERGENT a další. Na děti budou čekat stanoviště s úkoly, dovednostní hry i zdobení perníčků. Vstupné pro děti bude 100 Kč, doprovod neplatí nic.  

Mikuláš v Pohodičce (5. 12.) - Nadělovat se bude i na dvoře HO Pohodička, kam si můžete pro své ratolesti přinást vlastní balíčky. Vše je přizpůsobeno i menším a bojácnějším dětem, kteří mohou čertíka úplně vynechat a navštívit jen Mikuláše s andělem. Kromě nadílky je připraveno i několik čertíkovských úkolů, herních prvků. Vstupné je dobrovolné, je ovšem nutná rezervace v Pohodičce. 

Mikuláš s panem Jablíčkem (5. 12.) - Na sváteční atmosféru a nadílku láká do svých prostor i místní firma Ekofrukt. Čekat tu bude Mikuláš, čert i krásný anděl a program zpestří vystoupení Petry Černocké s manželem nebo dobroty z ovocných sadů.

Čertohráček (2. - 3. 12.) - První prosincový víkend vyjede ze Slaného také oblíbený vlak s herničkami Cyklohráček, který se ovšem změní na Čertohráček. Ve všech vagónech bude procházet mikulášská družina. Hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek, pro ty zlobivé bude mít čert připraveno uhlí z lokomotivy.

Knovíz (2. 12.) - Ještě v sobotu bude poslední možnost navštívit letos Knovízské čerty a užít si netradiční zážitky v kulisách na motivy oblíbené pohádky "S čerty nejsou žerty". Akce se koná od 16 hodin u Husovy skály a vstupné je 100 Kč na osobu.

Královice (2. 12.) – V sobotu proběhne mikulášská nadílka v obci Královice. Mikuláš tu bude obdarovávat na návsi od 15:30 do 16:00. Děti do 13 let s trvalým pobytem v obci mají balíček zajištěn, ostatní si musejí přinést vlastní.

Libovice (3. 12.) – Na neděli připravili mikulášskou nadílku v Libovici. V místní Libohospodě se můžete těšit na promítání pohádky, soutěže či dílničku na výrobu vánočních ozdob. A samozřejmě na balíček od Mikuláše. Vstupné je 50 Kč, rezervace nutná, bez ní nebude vstup možný kvůli počtu balíčků pro děti. 

Smečno (9. 12.) - O něco později chystá Sbor dobrovolných hasičů a město Smečno mikulášskou stezku odvahy od 17 hodin na louce u Vojenského skanzenu. Kromě pekelného ohně, strašidelné stezky a svatého Mikuláše bude připraveno i drobné občerstvení.

Zlonice (2. 12.) – Mikulášská zábava s čertovskou diskotékou, soutěžemi divadelním představením a samozřejmě nadílkou od Mikuláše čeká na děti v sobotu ve Zlonické sokolovně. Vstup je zdarma, balíček pro dítě je možné zakoupit za 100 Kč.

 

Zdroj obr.: České dráhy, a. s.

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu