Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura Návštěvnost kin meziročně klesla, slánské kino se dlouhodobě drží Vytvořit článek
Návštěvnost kin meziročně klesla, slánské kino se dlouhodobě drží
Michal Jůza - 30. 01. 2024    4906    0 Líbil se vám tento článek?

Návštěvnost kin v ČR loni mírně klesla, také to slánské přivítalo meziročně méně diváků. Opačně tomu bylo u letního kina, které za dva měsíce provozu navštívilo asi o dvě stovky diváků více než v roce 2022. Celkově ve Slaném k výkyvům v počtu diváků nedochází. Největšími lákadly byly novinky, české komedie a pohádky. 

Kina se už loni nemusela potýkat s epidemií covidu-19. V roce 2022 sice zavřená nebyla, ale až do poloviny května musela dodržovat některá epidemická opatření. I přesto se ceslostátně průměrná návštěvnost za poslední rok meziročně snížila. To potvrzuje i Městské kino Slaný, do kterého v roce 2023 zavítalo 14.840 diváků, což je o 1.204 méně než v roce předcházejícím. Opačným případem je letní kino, kde si vstupenky za letní měsíce červenec a srpen naopak nakoupilo o dvě stě diváků více.

Dlouhodobě je návštěvnost slánských kin přibližně stále stejná s malými výkyvy. „Jsme v průměru na svých dlouhodobých návštěvnostech. Mimořádné byly roky 2018 a 2019, pak dva roky 2020 a 2021 nastal covidový propad a od 2022 zase návrat k běžné návštěvnosti bez výrazného propadu nebo navýšení," uvedl Ivo Horňák, ředitel Kulturních zařízení města Slaného.  

Počet diváků je závislý na atraktivnosti filmu.  „Návštěvnost kina je prakticky ze 100 % závislá na filmech uvolněných distributory. Táhnou hlavně novinky, české komedie, pohádky. Obzvlášť se to odráží v letním kině, když distributoři neuvolní atraktivní tituly, tak návštěvnost klesne a naopak," dodal Horňák. 

Kino se snaží ovzláštnit program také speciálním promítáním kulturních akcí. Podle Horňáka to však neznamená velký nárůst diváků: „Akce na návštěvnost mají minimální vliv. Opera Royal Haus 2023/2024 v našem kině, Snow fest, Série filmů z Karlových Varů, klubové Filmy v kině na hvězdárně, to je okrajová záležitost," upřesnil. 

 

Zdroj obr.: infoslany.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu