Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Největšího protestu od revoluce se zúčastní i slánští zaměstnanci škol Vytvořit článek
Největšího protestu od revoluce se zúčastní i slánští zaměstnanci škol
Michal Jůza - 22. 11. 2023    1372    0 Líbil se vám tento článek?

Do pondělní stávky školských odborů se zapojí i 3. ZŠ Rabasova. Do zaměstnání tu nepřijde přibližně 60 % zaměstnanců. Další pracovníci slánských škol se rozhodli vyjádřit nesouhlas s vládními škrty v rozpočtu jiným způsobem. 

Školské odbory vyhlásily na pondělí 27. listopadu 2023 celodenní stávku základních, středních a mateřských škol. Podle dostupných informací se má zapojit nejvíce škol v historii. Některá školská zařízení budou úplně uzavřená, jiná budou fungovat v omezeném režimu.

V některých školách se do stávky nezapojí všichni pracovníci, proto se snaží upravit aktivity tak, aby byl zachován provoz. Je tomu tak například u 3. ZŠ Slaný, kde bude ve stávce přibližně 60 % zaměstnanců. Pro žáky tu bude připraven program se zkrácenou dobou výuky a možnost náhradního obědu za nefungující jídelnu. „Ze stávkovým výborem přiloženého seznamu zaměstnanců, kteří vstoupí do stávky, je nemožné ve škole zajistit běžné vyučování dle rozvrhu. Proto zajistíme chod školy alespoň náhradním programem, kterému bude uzpůsobena doba přítomnosti žáků ve škole. Pro 1. stupeň bude probíhat náhradní program do 11:40 a 2. stupeň bude končit ve 12:35. V případě žáků navštěvujících družinu zajistíme volnočasový program do 15 hodin," uvedla v dopise rodičům Jitka Sachlová, statutární zástupce ředitele školy. 

V některých školách bude protest spíše symbolický, například formou petice. V těchto zařízeních bude probíhat výuka bez omezení. To se týká i 2. ZŠ Slaný. „Pracovníci školy se rozhodli vyjádřit nesouhlas se škrty v rozpočtu školství, které jsou v rozporu s vládou schválenou Strategií 2030+, jiným způsobem než stávkou," oznámilo rodičům vedení školy. 

Školské odbory stávkou usilují o více peněz pro školství. Současně kritizují, že má o dvě procenta klesnout objem peněz na výdělky nepedagogických pracovníků jako jsou kuchaři, školní psychologové, hospodáři nebo IT pracovníci. Nelíbí se jim ani návrh, podle kterého by se měl snižovat maximální počty hodin výuky financované ze státního rozpočtu.

 

Zdroj obr.: Facebook 3.ZŠ Slaný

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu