ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

Obchody zůstávají zavřené, slánští podnikatelé jen bezradně čekají na další vývoj

15. 02. 2021 • 9:00

Vláda v neděli na základě žádosti hejtmanů vyhlásila na 14 dní v České republice nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Nový nouzový stav o půlnoci naváže na ten dosavadní, který ve stejnou dobu skončí, protože Sněmovna ve čtvrtek neschválila jeho prodloužení. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podle analýzy kabinetu je takový postup v souladu s Ústavou. Podle některých právníků nebo předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) však vláda Ústavu a Sněmovnu obchází.

Někteří podnikatelé začali přijímat rezervace na poskytování svých služeb, připravovat obchody na otevření za dodržení všemožných hygienických opatření.

V neděli večer však přišla zpráva o vyhlášení dalšího nouzového stavu do 28.2.

 

Nouzový stav se nově opírá o žádost hejtmanů

 

Všichni hejtmani, včetně pražského primátora, požádali vládu o vyhlášení nouzového stavu na území svého kraje po dopoledním jednání s ministry. Kabinet plánuje o další podobě boje s epidemií jednání s opozicí. Hejtmani i zástupci sněmovních stran mají k řadě opatření výhrady.

V platnosti tak zůstává zákaz nočního vycházení a uzavření maloobchodu a služeb. Stejně tak zůstávají zavřené restaurace, skiareály či fitness centra. Vláda přijala jen několik menších úprav, které se týkají například zrušení omezení otevíracích hodin úřadů či nových pravidel pro knihovny.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím