Dnes je 9. prosinec 2023, svátek má Vratislav
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Plovárna se bude znovu soutěžit, ubydou plánované atrakce Vytvořit článek
Plovárna se bude znovu soutěžit, ubydou plánované atrakce
Michal Jůza - 22. 03. 2023    1554    0 Líbil se vám tento článek?

Slaný bude vypisovat novou veřejnou zakázku na upravenou verzi modernizace plovárny.  S cílem zlevnit realizaci byly z projektu odstraněny některé atrakce a ze zakázky vyjmuty tobogán a třídráhová skluzavka. Pokud se investice nakonec schválí, bude plovárna otevřena nejdříve na letní sezónu 2024. 

Zastupitelé města na svém zasedání 22. března 2023 rozhodli zahájit veřejnou zakázku na projekt Rekonstrukce plovárny Slaný. Ten se bude soutěžit v upravené podobě, která vznikla v rámci k tomu určené pracovní skupiny.  Cílem úprav bylo především snížit náklady, předchozí projekt totiž neprošel zastupitelstvem díky ekonomické náročnosti.

Z plánu byly odstraněny některé atrakce. „Začali jsme hledat úpravy, které znamenají redukci části atrakcí. Vyčlenili jsme tobogán a skluzavku. Neznamená to, že bychom je nechtěli realizovat, ale myslíme si, že by se daly nakoupit samostatně levněji,“ řekl starosta Martin Hrabánek. Konkrétně nový návrh nepočítá s dnovou perličkou (2x), trubkovou lavicí, hydromasážními tryskami (8x), vodní hrou krab, dnovou vodní tryskou (6x) a nosorožcem. Zároveň byl zadán požadavek na oddělení části tobogánu a třídráhové skluzavky z generálního projektu tak, aby tyto atrakce mohly být soutěženy samostatně a později než hlavní zakázka.  

Za skoro stejné peníze méně atrakcí

Po úpravách byl aktualizován rozpočet podle současné cenové hladiny. Nyní v nových cenách zahrnujících mj. inflaci je cena odhadovaná projektantem téměř 90 milionů Kč bez DPH. Pro představu, projekční cena předchozí verze modernizace byla spočítána na cca 93 mil. Kč bez DPH.

Naše úspory byly vyváženy nárůstem cen těch prací a materiálu. Teď přesto to odpovídá nějaké realitě,“ zhodnotil vypočtené náklady předseda Investičního výboru Ladislav Peška. V podstatě se ukázalo, že opětovná odkládání projekt prodražují. Město nyní za skoro stejnou cenu, která se dříve předpokládala pro plnou verzi projektu s atrakcemi, zřejmě bude moci realizovat jen proškrtaný návrh.

Jediná další šance na nějakou lepší cenovou nabídku je podle názoru Pešky snížení nároků kvalifikačních podmínek. Tím se již zabývá tým manažerky rozvoje města Magdaleny Stýblové.

Léto u vody nejdříve v roce 2024

Jisté je, že letošní rok stráví Slaňáci letní vedra opět na jiných koupalištích. V případě ideálního průběhu následných kroků by se ale plovárna mohla začít připravovat už na podzim letošního roku. Při předpokládané době realizace, která je cca osm měsíců, by modernizovaný areál mohl být otevřen veřejnosti už na letní sezónu 2024. Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Slaný TV - před 13 hodinami
Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek, kde se setkáte s výjimečnými umělci a prožijete magii hudby. Zaznamenejte si da...
Michal Jůza - před 22 hodinami
Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru m...
Michal Jůza - 06. 12. 2023
Již od soboty 2. 12. působí v prostorách bývalé restaurace Hemerkův statek nový provozovatel. Už se rozběhl slibovaný asijský bufe...
Reklama   •   Koupit reklamu