Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Policisté se minulý týden zaměřili nejen na motorkáře, cyklisty, chodce, ale i na správnou jízdu v pruzích a předjíždění. Vytvořit článek
Policisté se minulý týden zaměřili nejen na motorkáře, cyklisty, chodce, ale i na správnou jízdu v pruzích a předjíždění.
Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje - OOP Slaný - 03. 10. 2023    124    0 Líbil se vám tento článek?

Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpečnostní akce. Během této dvoudenní akce na silnice a dálnice nevyjeli pouze dopravní policisté, ale i policisté, kteří ovládali bezpilotní prostředky - drony. Ty z výšky mapovaly dopravní situaci a dokumentovaly případné přestupkové jednání řidičů.

Policisté se zaměřili nejen na motorkáře, cyklisty, chodce, ale i na správnou jízdu v pruzích a předjíždění. Kontrolovali i dodržování nejvyšší povolené rychlosti, poutání bezpečnostními pásy, telefonování za jízdy nebo jízdu pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

Během dvoudenní akce policisté zkontrolovali 1704 vozidel a jejich řidičů a zjistili 371 přestupků.

Nejčastějším přestupkem nebyla tentokrát rychlost. Celkem 71 řidičů vyjelo na placené úseky bez dálniční známky, 56 řidičů nebylo připoutáno bezpečnostními pásy a 45 z nich mělo auto v nevyhovujícím technickém stavu.
Dohromady 42 řidičů jelo rychleji, než bylo v daném úseku povoleno. Většinu přestupků, celkem 360, policisté vyřídili pokutou  na místě v celkové výši 171 tisíc korun, zbylé přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. 
Čtyři řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Policejní dron ve 2 případech zaznamenal porušení dopravních předpisů, a to nerespektování dopravního značení STOP a předjíždění odbočovacím pruhem.

Cílem všech dopravně bezpečnostních akcí, které ve Středočeském kraji realizujeme, je snížení počtu dopravních nehod a jejich tragických následků. Kontrolami chceme ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích. 

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčíTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu