Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Rychlost ve Slaném bude hlídat další radar Vytvořit článek
Rychlost ve Slaném bude hlídat další radar
Michal Jůza - 05. 02. 2024    34054    0 Líbil se vám tento článek?

Královské město Slaný si pořizuje třetí radar. Dva současné se vyplatily, přestupky klesly o 90 % a investice ve výši okolo dvou milionů už se téměř vrátila. Nový radar by mohl být v provozu v červenci 2024. 

Stávající radary jsou v provozu od července 2023 v ulicích Dukelských hrdinů a Pražská. Třetí zařízení má být umístěno v ulici Smečenská u sokolovny. Nyní probíhá příprava projektu a návrhu kupní smlouvy. V provozu by mohl být v červenci tohoto roku. 

Investice na pořízení prvních dvou radarů ve výši okolo dvou milionů korun se už městu téměř vrátila. „Celkový počet přestupků je 3444 a celkem již bylo vybráno přes 1,5 milionů Kč," prozradila na konci ledna mluvčí Městského úřadu Lucie Krčková. Nejčastěji jde o nepovolenou rychlost okolo 65 km/h. Jsou i tací řidiči, kteří dostanou více pokut za den, třeba jednu cestou na benzínku a druhou cestou z benzínky.

Podle vedení radary naplnily očekávání. „Cílem umístění radarů není šikana řidičů, ale snížení rychlosti projíždějících aut a zvýšení bezpečnosti. To se nám, dle posledních čísel, podařilo a budeme dále pokračovat,“ vysvětlil místostarosta Pavel Rubík. Denně oba radary celkově zaznamenají v průměru 23 přestupků. Před realizací jich bylo při statistickém měření za stejnou dobu zjištěno celkem 216. Pokles je tedy více jak 90%.

Dosavadním rekordmanem v překročení povolené rychlosti je řidič, který jel v ulici Dukelských hrdinů 102 km/h. Na Pražské se o první místo dělí řidiči osobního auta a kamionu, oba jeli 97 km/h. Tito "rychlíci" pak nekončí s pouhou pokutou, ale ve správním řízení jim hrozí i zákaz řízení. 

Nákupem třetího zařízení se počet měřených úseků v jednom čase nenavýší, i v budoucnu budou současně měřit vždy dva radary ze tří, a to v závislosti na aktuálním stavu dopravy.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu