Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Rytíři se domluvili s Tomášem Plekancem i na příští sezonu Vytvořit článek
Rytíři se domluvili s Tomášem Plekancem i na příští sezonu
RYTÍŘI KLADNO - 25. 07. 2023    160    0 Líbil se vám tento článek?
Kapitán Rytířů Tomáš Plekanec má o své další hokejové budoucnosti jasno. Pokračovat bude v mateřském Kladně, kde patří každoročně k nejlepším extraligovým hokejistům. Po Jakubu Klepišovi si tak Kladno pojistilo dalšího zkušeného hráče, který bude lídrem jak na ledě, tak mimo něj, a aktuálně má pod smlouvou čtyři z pěti nejproduktivnějších hráčů uplynulé sezony.

„Když jsme s Plekym po baráži mluvili a řekl nám, že chce pokračovat i příští rok, tak pro nás bylo prioritou ho udržet a domluvit se s ním na nově smlouvě. Jednání byla trošičku delší, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili a Pleky přidá další sezonu v našem dresu. Všichni víme, jak je pro nás Pleky důležitý,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

O jeho slovech svědčí i samotná čísla. Plekanec patřil v uplynulé sezoně znovu k nejvýraznějším postavám extraligy. V 52 zápasech základní části posbíral 49 bodů za 16 branek a 33 asistencí a byl třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže. V kladenském dresu se stal spolu s Adamem Kubíkem i nejlepším střelcem týmu.

Kromě vysoké produktivity byl ale bývalý útočník Montreal Canadiens pro Rytíře platný i v dalších aspektech. Na ledě trávil v průměru téměř 23 a půl minuty za zápas, hromadu času trávil na přesilových hrách i na oslabeních a ze všech hokejistů v extralize vyhrál s přehledem největší počet vhazování.

Plekanec, který odehrál přes tisícovku zápasů v NHL, tak opět dokázal, že i ve čtyřiceti letech je pro Rytíře naprosto nepostradatelný. I v příští sezoně se navíc sejde v kabině s dalším zkušeným útočníkem Jakubem Klepišem, se kterým by měli být hlavními lídry a mentory pro zbytek týmu.

Rytíři tak aktuálně mají pod smlouvou jak svého prvního, tak třetího, čtvrtého i pátého nejproduktivnějšího hráče uplynulé sezony. K tomu přivedli jako posily obránce Karla Klikorku a Chrise Marteneta a útočníky Denise Kusého, Devena Sideroffa a Jakuba Strnada.


Kádr Rytířů aktuálně vypadá následovně – brankáři: Adam Brízgala a Landon Bow, obránci: Jakub Babka, Jake Dotchin, Karel Klikorka, Chris Martenet, Ondřej Slováček, Jiří Ticháček a Václav Veber, útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Jakub Klepiš, Denis Kusý, Antonín Melka, Tomáš Plekanec, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Deven Sideroff a Jakub Strnad.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu