Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura Slánské jazzové dny patří mezi nejvíce ohodnocené kulturní akce v kraji Vytvořit článek
Slánské jazzové dny patří mezi nejvíce ohodnocené kulturní akce v kraji
Michal Jůza - 09. 02. 2024    2637    0 Líbil se vám tento článek?

Rada Středočeského kraje podpořila v rámci dotačního Programu na podporu kultury pro rok 2024 celkem 126 žadatelů. Ti si mezi sebou rozdělí 12 milionů korun. Mezi projekty, které získaly nejvyšší bodové ohodnocení, se zařadily i Slánské jazzové dny. Konečné slovo při finálním rozdělení dotací budou mít krajští zastupitelé.

Tématem dotačního programu je podpora zejména pro amatérskou kulturu, ale i významných výročí, činnosti organizací, publikační činnosti, audiovizuálních projektů a nových médií.  

Podrobnosti upřesňuje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda. „V tematickém zadání podpora kultury uspělo celkem 102 žadatelů, kterým doporučujeme rozdělit více než 10 milionů korun. V tomto tematickém zadání bylo naším úmyslem podpořit zejména amatérskou kulturu v oblastech jako je například divadlo, folklor, tradiční lidová kultura, hudba, tanec, film, a další.“ Milion korun pak doporučila hodnotící komise rozdělit v rámci tematického zadání Podpora významných výročí mezi 11 žadatelů. „Dotace na podporu významných výročí byla určena zejména pro historické slavnosti či připomenutí významných výročí a bitev, které mají oporu v historických pramenech. Kritéria pro získání dotace byla zejména jedinečnost, tradice a nadlokálnost akce,“ vysvětluje Švenda.  

Mezi projekty, které získaly nejvyšší bodové ohodnocení, patří Slánské jazzové dny, Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun nebo 17. ročník festivalu Kutná Hora 2024. 

Ve Slaném se letos v listopadu bude konat již 57. ročník Slánských jazzových dnů. Jedná se o nejstarší festival svého druhu v ČR, který nabízí pásmo hudebních vystoupení v oblasti jazzu, blues a dalších spřízněných žánrů.

 

Zdroj obr.: JazzClub Slaný, FbLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu