ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 26. listopad 2020, svátek má Artur

Slánské školy ožijí, maturanti a deváťáci se zřejmě vrátí do škol

19. 11. 2020 • 11:54

Od pondělí 23. listopadu, kdy by se epidemiologická situace měla dostat do čtvrtého stupně pohotovosti systému PES, by se do škol měly vrátit všechny ročníky prvního stupně ZŠ a závěrečné ročníky ZŠ a středních škol. Obnoví se i praktická výuka. Podle serveru Novinky.cz půjde část studentů do školy ve středu, další pak v týdnu od 30. listopadu. Všichnu budou muset při výuce i ve společných prostorách nosit roušky.

 

Od středy jsou zpátky ve školách prvňáci a druháci. Od pondělí by to podle PES už měl být celý první stupeň. Na střídačku ob týden bude moci chodit do škol polovina tříd 2. stupně. Za stejných podmínek budou mít do škol přástup i mladší žáci víceletých gymnázií. 

 

Bez omezení se obnoví docházka deváťákům, maturantům a závěrečným ročníkům středních a vyšších odborných škol. Obnovuje se i praktická výuka, ale pouze ve skupinách do dvaceti. Umožněna bude i praktická a laboratorní výuka na VŠ pro poslední ročníky a také individuální konzultace. 

 

Roušky budou povinné všude kromě speciálních škol a mateřinek. Učitelé mohou použít průhledný štít, pokud dodrží vzdálenost alespoň 2 metry od studentů. 

Ve čtvrtek od 14 hodin se uskuteční tisková konference, která bude možný návrat do škol. Ve Sněmovně vystoupí ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Jan Blatný. 


Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím