Dnes je 9. prosinec 2023, svátek má Vratislav
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Slánský zimní stadion bude po rekonstrukci otevřen už v září Vytvořit článek
Slánský zimní stadion bude po rekonstrukci otevřen už v září
Michal Jůza - 16. 09. 2022    1301    0 Líbil se vám tento článek?

Příznivci hokeje, krasobruslení i veřejného bruslení se mohou těšit, ledová plocha na zimním stadionu ve Slaném se vrací do provozu. Po rekonstrukci střechy a technologie určené k chlazení bude sportovcům znovu k dispozici od pondělka 26. září. Ještě se čeká na nový čpavek. Hokejisté budou mít i moderní časomíru a v plánu jsou také nové ubytovací prostory.

Na zimním stadionu probíhaly od dubna 2022 dvě velké investiční akce, a to rekonstrukce střechy a následně i čpavkové technologie pro chlazení. „Nyní máme v plánu 21. září 2022 přivézt nový čpavek a technologii nejpozději následující den spustit. Ledová plocha by tak měla být pro sportovce finálně připravena od pondělí 26. září 2022.“ říká tisková mluvčí města Slaného Veronika Nováková.

Investici do chlazení z 25 % pokryla dotace ze Státního fondu pro životní prostředí, kterou město získalo ve výši 4,3 milionu korun. Zbylá část je financována z úvěru, který byl Slanému poskytnut z evropských fondů současně s dotací. Na rekonstrukci střešního pláště byla zastupitelstvem na dubnovém setkání schválena investice ve výši bezmála 49,5 milionu korun.  

Modernizací prošla i časomíra a v plánu jsou nové pokoje

Hokejisté budou moci v nové sezóně využít novou velkoplošnou LED obrazovku se systémem časomíry, na kterou město získalo dotaci ve výši 400 tisíc korun z fondu Středočeského kraje.

Na zimním stadionu je aktuálně připravena také rekonstrukce hotelových pokojů, která by měla být zahájena ihned po kompletním dokončení střechy. Dřívější zahájení nebylo možné kvůli obavám ze zatékání.

Celkové plánované investice na zimním stadionu v tomto roce dosahují přibližně částky 82 milionů korun. Finální součet výdajů však bude znám až po kompletním dokončení všech akcí.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Slaný TV - před 13 hodinami
Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek, kde se setkáte s výjimečnými umělci a prožijete magii hudby. Zaznamenejte si da...
Michal Jůza - před 22 hodinami
Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru m...
Michal Jůza - 06. 12. 2023
Již od soboty 2. 12. působí v prostorách bývalé restaurace Hemerkův statek nový provozovatel. Už se rozběhl slibovaný asijský bufe...
Reklama   •   Koupit reklamu