Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura Slaný čeká nedělní odpoledne plné skvělého jídla Vytvořit článek
Slaný čeká nedělní odpoledne plné skvělého jídla
Michal Jůza - 23. 08. 2023    1679    0 Líbil se vám tento článek?

Ve Slaném se uskuteční již sedmý ročník food festivalu Neděle plná chutí. V nabídce se objeví stánky s kuchyní českou, evropskou i exotickou, lokální pivo i víno. Již tradiční stánky letos doplní i nováčci v podobě legendy streetfoodu nebo domácího pečiva. Návštěvníci si budou moci zakoupit i výrobky na doma. Doprovodný program slibuje plno hudby, divadla i kreativních worskhopů. 

Oblíbený festival plný dobrého jídla, pití i zábavy se bude konat již tuto neděli (27. 8.) od dvanácti hodin opět u Altánu v lesoparku na Hájích. Pořadatelům se i letos povedlo na akci dostat stánky s rozmanitou paletou chutí. Kromě burgerů, langošů, pizzy či belgických hranolek si tu pochutnáte i na exotické kuchyni z Indonésie či Indie nebo na oblíbených pelmeních.

Tradičně ale bude součástí gastronomického zážitku i něco navíc. „Nechci, aby byl festival jenom o žvanci, měla by to být potěcha pro tělo, ale i duši. Kromě velmi pestré nabídky stánků a foodtrucků se tak můžete těšit na výtvarné workshopy pro děti od kreativního ateliéru Jeleni Nelení a skvělou hudbu od Dj Daroota. Od dvou hodin je přichystaná pohádka Sůl nad zlato v podání Ilegumovy divadelní společnosti a od pěti zahraje rockenrollová kapela Bedřich & Zoufalci," láká na doprovodný program Michaela Chrapová.

Už několik ročníků je festival rozšířený také o prodejní část. Návštěvníci si letos budou moci odnést domů třeba ručně míchané Tadeášovo koření, sýry z lokální Luníkovské minimlékárny, keramiku, italské pochutiny, ovoce z ovocnářství Muchova, grilovací koření a omáčky slánské značky 3macs, nebo CBD výrobky od mladé slánské značky NUGZ.

Mezi stánkaři se objeví stálice i nováčci

Kuchyně bude rozmanitá. Návštěvníci se mohou těšit na řadu stálic tohoto festivalu, jako je Pelměňárna, Salty Otto, Barchees nebo Punk streatfood. V loňském roce se nabídka rozšířila o několik skvělých konceptů, které nebudou chybět ani letos. Znovu se tak objeví Topinkárium, kde topinku připravují na kamínkách na dřevo, nebo Pizzerie sedmý schod z Řevničova, která si přiveze trochu větší pec. Budou i Belgické hranolky, Kámo bráško burgr, Churros a vynikající langoše.

Exotickou kuchyni opět zastoupí stánek Warung nabízející indonéské speciality nebo indické dobroty od Hanky z projektu Surasundari.  Nejen děti určitě potěší skvělá domácí Hýskovská zmrzlina, tentokrát v ještě hezčím vozu. 

Letošní ročník doplní již známé stánky i pár úplných nováčků. „Letos se poprvé zúčastní také legendy steetfoodu Inspiral burgers nebo slečna Markéta, která vám pod značkou U Marů doma nabídne domácí plněné pečivo vlastní výroby,“ prozrazuje organizátorka Michaela Chrapová, a dodává:  O tom byla původní myšlenka naší neděle – dát prostor všem, kteří uvažují nebo začínají se svou značkou, aby si vyzkoušeli, jaký jejich nápad a produkt bude mít ohlas a taky co vlastně obnáší mít takový stánek. Jsem moc ráda, že pořád existují nadšenci, kteří se toho nebojí,“ říká Michaela Chrapová. 

Žízeň uhasí pivo, víno i vymazlené limonády  

Pivo přivezou dva lokální pivovary, a to Rodinný pivovar Zichovec a Pioneer Beer. Pivaři se tak mohou těšit na speciály i klasické ležáky.  

Široká nabídka se chystá i pro milovníky vína. Z Mělníku dorazí Bettina Lobkowicz Vinařství a stejně jako loni přiveze svůj výběr z bublin Miki z podkorkem.cz. Možnosti rozšíří dva místní nováčci. Dobrotyavinaodpepina.cz představí moravská a italská vína a Ovocnarstvi – vinařství nabídne lokální slánská vína.  

Ani kávomilci nebudou zklamaní. Ke stálici festivalu Kavárna na ulici official se totiž přidá velmi oblíbená Zoban pražírna Litoměřice, kde bude možné zakoupit i zrna na doma.  

Nealko i alko limonády ve sto a jedné příchuti bude možné ochutnat od domácího Jazz Cafe Fany. V nabídce tu bude i něco ostřejšího. Vymazlené domácí limonády pak nabídne i Limonádový Džou.

 

Zdroj obr.: Michaela Chrapová

 

 

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu