Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Slaný hostilo setkání kraje s novými autobusovými dopravci Vytvořit článek
Slaný hostilo setkání kraje s novými autobusovými dopravci
Michal Jůza - 28. 11. 2023    1560    0 Líbil se vám tento článek?

Vedení Středočeského kraje a IDSK se ve Slaném setkalo s autobusovými dopravci. Podpisem smluv se dokončil výběr nových provozovatelů autobusových linek PID, kteří budou zajišťovat dopravní obslužnost v kraji od 1. prosince 2024. 

Středočeský kraj a hl. město Praha dokončily proces zadávacích řízení na provozovatele příměstských a regionálních autobusových linek v rámci systému PID podpisem smluv s jednotlivými dopravci. Ti vybraní budou od 1. prosince 2024 zajišťovat dopravní obslužnost na území obou krajů. Během slavnostního setkání ve Slaném byli mimo jiné představeni tři zcela noví dopravci, a to Autobusy Karlovy Vary (Velvarsko), UMBRELLA CITY LINES s.r.o. a UMBRELLA Coach and Buses s.r.o. (Dolnobřežansko) a ZDAR (Sedlčansko).  

Narovnali jsme stav, který tu panoval řadu let. Zakázky na autobusové dopravce se rozdávaly napřímo, bez výběrových řízení. Doposud tak například dopravci jezdili na základě desetiletých smluv z roku 2009, které byly v roce 2019 prodlouženy o dalších pět let kvůli pořizování nových kapacitních autobusů. Naopak my jsme v posledních měsících soutěžili dopravce pro řadu menších provozních souborů a zároveň nastavili jasná, striktní, a hlavně férová pravidla pro všechny," konstatoval Petr Borecký, radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy.

Kvalita dopravy pro cestující se podle kraje v mnoha případech zvýší a myslelo se i na udržitelnost. „Komfort cestujících bude zajištěn Standardy kvality PID, které například zohledňují bezbariérovost, klimatizaci, prostory pro osoby na vozíku či maminky s kočárky aj.  Dále chceme, aby se na linkách objevovaly i nízko a bezemisní autobusy,“ doplnil Borecký.  

Vzhledem k tomu, že do systému PID ve Středočeském kraji přibyli tři zcela noví dopravci a u řady dopravců se obměnil management, bylo toto setkání přínosné zejména z toho důvodu, že jsme mohli osobně prodebatovat podněty a připomínky, které se vážou k provozu samotného systému PID na území Středočeského kraje od 1. prosince 2024,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

 

Zdroj obr.: IDSKLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu