ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

Slaný očkovacím centrem proti Covid-19

18. 02. 2021 • 14:29

Město Slaný společně s  Nemocnicí Slaný uspělo s žádostí o zřízení očkovacího centra proti Covid-19. Díky podpoře vedení Středočeského kraje se tak budou moci občané města Slaného nechat očkovat v místě svého bydliště. Městský úřad ve Slaném se rozhodl nabídnout pomocnou ruku s registrací těm seniorům, kteří nemají přístup k internetu a zároveň apeluje na rodinné příslušníky a blízké osoby seniorů, aby jim s registrací pomohli.

 

Prioritní skupinou občanů jsou nyní lidé nad 80 let. Těm starosta města Martin Hrabánek odeslal personifikovaný dopis a leták obsahující nejdůležitější informace k  registraci pro bezplatné očkování proti Covid-19. Občané města mohou využít nejen telefonní linku 1221, ale také speciální telefonní linky Městského úřadu ve Slaném, kam se mohou v  případě potřeby obrátit. „Přestože s  registrací seniorů do Centrálního registračního systému pomohou především rodinní příslušníci, tak jsme se rozhodli nabídnout i službu našich zaměstnanců,“ uvedl starosta Hrabánek.

Telefonní linky radnice jsou v provozu již od prvního dne registrace a budou seniorům k dispozici od pondělí do pátku v čase 8.00 až 16.00 hodin. Telefonní čísla jsou 312511251 nebo mobilní číslo 724226240. Účelem registrace je zaevidování zájmu o očkování a zadání osobních údajů do centrálního systému. Registrace bohužel v tuto chvíli neslouží ke sjednání si termínu očkování. K tomu bude každý registrovaný občan vyzván později, jakmile stát zajistí dostatečné množství vakcín.

 

Věříme, že možnosti nechat se zdarma očkovat proti covid-19 přímo ve Slaném občané využijí a naši zaměstnanci jsou připraveni poskytnout veškerou pomoc,“ dodal starosta Hrabánek. Nyní připravujeme vše pro splnění přísných hygienických předpisů na otevření očkovacího centra pro naše občany. Provoz očkovacího centra bude po technické, technologické, ale zejména personální stránce velice náročný. V tuto chvíli lze jen těžko odhadnout, jaký bude zájem občanů o toto dobrovolné očkování a v jakém čase stát zajistí dostatečný počet vakcín.

 

Registrace přes internet na adrese Centrálního rezervačního systému

 

 

Zdroj: Markéta Růtová, Městský úřad Slaný

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím