Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Slaný opět ocenilo významné osobnosti města Vytvořit článek
Slaný opět ocenilo významné osobnosti města
Michal Jůza - 30. 10. 2023    729    0 Líbil se vám tento článek?

U příležitosti oslav státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu byly ve Slaném již tradičně oceněny významné osobnosti, které se zasloužily o rozvoj města v různých oblastech. Dějištěm se opět stalo Městské divadlo, kde pamětní listy z rukou starosty a obou místostarostů Slaného převzalo šest vyznamenaných. 

Letos komise navrhla na ocenění šest lidí. Za dlouhodobý přínos slánskému fotbalu převzala pamětní list Hana Macáková, za kulturu Josef Chodora, který mimo jiné působil i jako správce slánského divadla. V oblasti školství byla oceněna Milena Sunkovská, která vybudovala největší školku ve městě, v oblasti zdravotnictví zase Radka Fricová za dlouhodobou pomoc seniorům v pečovatelském domě. Uznání se dočkala i Zoja Kučerová, vedoucí slánského infocentra a knihovny. 

Zvláštní cenu Vlastimila Kybala získal starosta moravských Bolatic a senátor Herbert Pavera za podporu partnerských a kulturně-společenských vztahů mezi Slaným a Bolaticemi.

Jedno ocenění získal na prknech divadla i starosta Slaného Martin Hrabánek, a to od Československé obce legionářské, která tak vyjádřila svoje poděkování za propagaci legionářských myšlenek a dlouhodobou vynikající podporou.

Letošní ocenění:

Hana Macáková - za přínos v oblasti sportu

Ocenění získala za dlouholeté působení ve slánském mužstvu jako fotbalistka a kapitánka, posléze jako rozhodčí. Svým osobním vzorem přivedla k tomuto sportu mnoho malých fotbalistů a fotbalistek.  

Josef Chodora - za přínos v oblasti kultury

Ocenění získal za  ivadelní činnost. Působil v loutkovém divadle, dále jako člen divadelních ochotníků, zajišťoval rekvizity, kulisy a kostýmy. Působil také jako správce Divadla ve Slaném. Sám se věnoval ochotnickému hraní a zapojil se do něj i jako inspicient, kulisák a jevištní mistr.

Milena Sunkovská - za přínos v oblasti školství a vzdělávání

Ocenění získala za svoji dlouholetou činnost ve školce u divadla, která se pod jejím vedením posunula k moderním metodám předškolní výuky včetně programu Začít spolu. Díky zvýšení kapacity vybudovala největší mateřskou školu ve Slaném.

Radka Fricová - přínos v oblasti zdravotnictví a sociálních věcí

Ocenění získala za svoji práci v pečovatelských službách. Jako zástupkyně vedoucí Pečovatelské služby Slaný a sociální pracovnice v Domě s pečovatelskou službou v Brožovského ulici léta pomáhá seniorům, aby mohli zůstat v domácím prostředí co nejdéle. 

Zoja Kučerová - za přínos občanské společnosti

Ocenění získala za vedení knihovny Václava Štecha ve Slaném a místního infocentra a organizaci společenských akcí a programů. Během svého působení vybudovala z knihovny moderní instituci 21. století. Organizuje programy pro všechny věkové kategorie, kulturní, sportovní i společenské akce. Zakládala a vede infocentrum a její zásluhou vznikl ve Slaném světový unikát, největší sbírka slánek na světě.  

Herbert Pavera - cena Vlastimila Kybala

Ocenění získal za dlouholetou práci v oblasti kultury. Jako starosta moravských Bolatic se podílel na budování partnerských a kulturně-společenských vztahů mezi Slaným a Bolaticemi. V roce 2010 byly objeveny v archivech informace o spolupráci Bolatic s královským městem Slaný, v letech 1946 až 1949 slánští obyvatelé pečovali v období letních prázdnin o bolatické děti, aby jejich rodiče mohli po válce obnovit zničenou vesnici.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu