Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Aktuálně Slaný realizuje projekty na bezpečnou cestu do škol Vytvořit článek
Slaný realizuje projekty na bezpečnou cestu do škol
Michal Jůza - 18. 09. 2023    413    0 Líbil se vám tento článek?

Slaný vytipovává dopravně nebezpečných místa u škol a cílí investice do jejich úprav. Příkladem jsou nové autobusové zastávky na Hájích, vybudování chodníku U labutí nebo bezpečnější přejezd v ulici Lacinova. S odborníky se připravuje koncepční materiál na zklidnění dopravy. 

Kladensko je uváděno jako jeden z nejhorších regionů z pohledu bezpečných cest do škol (vychází z počtu dopravních nehod. I když to není zrovna případ Slaného, město se soustředí na vytipování dopravně nebezpečných míst a cílí investice do jejich úprav.

Od začátku školního roku jsou v provozu nové autobusové zastávky u 1. ZŠ Háje. Projekt byl realizován komplexně, tedy včetně nasvícených přechodů a chodníků, aby děti nemusely vstupovat do vozovky.

Kromě této investiční akce město ještě upravilo režim parkování před MŠ U labutí. Součástí této akce bylo i vybudování chodníku pro bezpečný vstup dětí do školky. 

Dále město připravuje projekt na bezpečný přechod a posunutí zastávky u přejezdu v Lacinově ulici, který má zajistit bezpečnější cestu žákům 3. ZŠ. 

Slaný uvažuje i o dalších opatřeních. U škol se po vzoru ze zahraničí v poslední době stále častěji realizují takzvané školní ulice, které po krátkou dobu před začátkem výuky (popř. i po jejím skončení) vyhrazují prostor u škol pro děti a jejich bezpečný pohyb. „Zahájili jsme spolupráci s odborníky na dopravu, se kterými připravujeme koncepční materiál, který by měl pomoci zklidnit dopravu. V tuto chvíli budou návrhy připomínkovány a uvidíme, zda půjdeme i cestou tzv. školních ulic,“ uvedl Jaromír Bartoš z PR oddělení radnice. 

Snížit dopravu v okolí škol má i projekt Pěšky do školy, do kterého se letos zapojila zatím jedna slánská škola, a to 2. ZŠ na Komenského náměstí.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 20 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu