Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Solární park u Slaného se bude projednávat v pondělí Vytvořit článek
Solární park u Slaného se bude projednávat v pondělí
Michal Jůza - 08. 12. 2023    3962    0 Líbil se vám tento článek?

Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru mezi mezi Otrubami a Dolínem. Obyvatelé budou mít možnost o záměru diskutovat na veřejném projednávání v pondělí 11. prosince 2023. Součástí solárního parku by podle investora měla být i rozhledna a vzdělávací a odpočinkový park. Kolaudace by mohla proběhnout za téměř dva roky. 

Firma Puretech Energy, která projekt obřího solárního parku navrhuje, pozvala občany po intervenci zástupců města na veřejnou diskuzi, kde bude představen detail záměru s vizualizacemi a dalšími grafickými materiály. Setkání je plánováno na pondělí 11. 12. od 17 hodin v Městském centru Grand ve Slaném. 

Kromě moderního solárního parku plánuje investor na své náklady v místě vybudovat i rozhlednu a vzdělávací a odpočinkový park. Zároveň by měly být v lokalitě pěší stezkou propojeny místních částí a odpočinkové zóny. Přesná podoba ale není schválená, konečná podoba nemusí odpovídat vizualizacím u článku.  

Solární park Slaný by se mohl stát místním energetickým projektem, který by v budoucnu mohl posílit energetickou soběstačnost města. Právě v severní části za Slaným jsou podle investora vhodné podmínky pro efektivní využití sluneční energie pro výrobu elektřiny. 

To by mohlo ovlivnit i plány města na vybudování vlastních fotovoltaických zařízení na svých objektech. Podle zápisu z Investičního výboru by rozvoj velké FVE elektrárny na území Slaného zajistil výhodnější výkup energie pro město. To by pak realizovalo jen dva z plánovaných projektů FVE, a to na Nemocnici Slaný a na zimním stadionu.

Jak konkrétně by mohla spolupráce města a investora probíhat, to zatím není jasné. Důležitým aspektem bude i přijetí nové legislativy, která by otevřela dveře komunitní energetice. 

Pokud se bude park realizovat, jeho kolaudace by podle aktuálního harmonogramu projektu měla proběhnout nejdříve v září roku 2025. V tuto chvíli investor podle našeho zjištění nemá stavební povolení. 

 

Zdroj obr.: Puretech EnergyLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu