Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Soukenická se rozkope už v březnu, doprava bude vedena jinudy Vytvořit článek
Soukenická se rozkope už v březnu, doprava bude vedena jinudy
Michal Jůza - 29. 01. 2024    13973    0 Líbil se vám tento článek?

Revitalizace Soukenické má nového dodavatele. Vítězná firma ALGON by s pracemi měla začít na začátku března. Realizace by mohla být dokončena už v listopadu letošního roku. Během stavebních prací bude doprava omezena, umožněn bude pohyb pro pěší. 

Město Slaný ukončilo výběr dodavatele na revitalizaci ulice Soukenická. „Ve veřejném výběrovém řízení byla doručena jedna nabídka," prozdadila tisková mluvčí Městského úřadu Lucie Krčková. Ta byla od firmy ALGON, a.s., která zakázku také získala. Nabídek tak bylo méně než v předchozím výběrovém řízení na tuto akci, kdy byly doručeny dvě.

„Město nyní uzavře smlouvu o dílo a zahájí se realizace. Současně informujeme podnikatele a obyvatele ulice formou dopisu do schránek a svoláváním na společné setkání," doplnila další kroky Krčková. Termín diskuze k omezením a dopravní obslužnosti byl stanoven na 12. února 2024 od 17:00 a bude se konat v MC Grand. 

V rámci revitalizace dojde ke kompletní výměně rozvodů vody a kanalizace, včetně veřejné části přípojek. Stavební firma ALGON současně provede i opravu povrchu, tedy chodníků a komunikace.

S revitalizací se začne na jaře. „Pokud vše půjde dobře, zahájení je plánováno na březen 2024," prozradila Lucie Krčková. Předběžný termín je stanoven přesně na 4. březen 2024. K ukončení akce by pak podle současného harmonogramu mohlo dojít v listopadu letošního roku, nesmí se ale objevit žádné nepředvídané komplikace. 

Po dobu stavebních prací bude prostor ulice uzavřen pro motorovou dopravu, řešeno bude pouze nezbytné zásobování. Do města se bude jezdit ulicí Štechova a pak kolem školy Komenského, vyjíždět se bude u restaurace Na Růžku. Pohyb chodcům bude v ulici i během stavby umožněn.

Rozhodnutí o revitalizaci ulice Soukenická z důvodu špatného stavebně technického stavu padlo již před několika lety. Následně se zahájila projekční příprava a v loňském roce byla akce zařazena do rozpočtu města. Poté došlo k podpisu smlouvy a k veřejnému setkání s obyvateli a místními podnikateli. Vše ale skončilo odstoupením od smlouvy ze strany stavební firmy. Nyní se tedy investiční akce řeší znovu s novým dodavatelem. 

 

Zdroj obr.: Wikimedia Commons, autor: HorakvladoLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu