ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

Speciální telefonní linky úřadu pro pomoc seniorům pomáhají

18. 02. 2021 • 13:57

Od poloviny ledna fungují na sociálním odboru Městského úřadu ve Slaném dvě telefonní linky, které úřad zřídil za účelem pomoci seniorům věkové kategorie 80+ s registrací do Centrálního rezervačního systému pro očkování proti Covid-19. Pracovnice sociálního odboru obsloužily za měsíc více jak 250 osob, z toho pomohly přímo s registrací 90 seniorům. Denně se jednalo o pomoc zhruba 12 lidem, kteří se na úřad obrátili s žádostí o pomoc s registrací, ale často i s dotazy souvisejícími s očkováním. Telefonní linky zůstávají nadále v provozu.

 

Náš úřad zareagoval prakticky okamžitě, protože jsme správně odhadli, že mnoho seniorů věkové kategorie 80+ nemá přístup na internet anebo nemá někoho blízkého, který by s registrací pomohl. Nemluvě o těžkostech v dovednostech s mobilním telefonem. Námi podanou pomocnou ruku tak mnozí senioři vnímali velice dobře. Velké poděkování patří pracovnicím sociálního odboru za jejich vstřícnost“, uvedl starosta Martin Hrabánek důvody zřízení telefonních linek.

 

Nutno konstatovat, že telefonické hovory určené k jedné registraci byly opakované, neboť registrace byla vázána na generaci číselných kódů PIN1 a PIN2 na mobilní telefon klienta formou SMS zprávy. Po obdržení jednotlivých pinů tak museli lidé opětovně zavolat a navázat na pokračující registraci. Vedoucí Odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví paní Edita Zárubová k provozu linek dále uvedla, „Na některé dotazy občanů jsme bohužel nemohli reagovat, protože jsme neměli potřebné informace k dispozici. Jednalo se například o dotazy na termín vzniku očkovacího centra, termín dodání vakcíny, termín zřízení očkovacího mobilního týmu pro imobilní osoby a dotazy na termín registrace pro osoby mladší 80 let“.

 

Pracovnicím sociálního odboru se podařilo vypořádat hned s několika těžkostmi najednou. Předně se jednalo o samotný rezervační systém a dále pak jeho funkčnost. Samotný systém byl pak i několikrát aktualizován. Často se také stávalo, že systém vypnul těsně před dokončením registrace a bylo nutné začít s registrací od začátku. Asi největší překážkou byly chybějící termíny na očkování, což bylo způsobeno obecným nedostatkem vakcín.

 

Rádi bychom poděkovali mnohým seniorům za jejich trpělivost a pozitivní přístup k situaci. Většina si v této nelehké době uchovala moudrý nadhled a humor. Kontakt s nimi byl rovněž radostí a světlem“, dodala vedoucí sociálního odboru Edita Zárubová.

 

Senioři se mohou žádat o pomoc na číslech:

312511251

724226240

 

 

Zdroj: Markéta Růtová, vnější vztahy, Městský úřad Slaný

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím