Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Sport / Aktuálně Sportovní hala se otevře na podzim, elektřina nakonec bude včas Vytvořit článek
Sportovní hala se otevře na podzim, elektřina nakonec bude včas
Michal Jůza - 25. 07. 2023    530    0 Líbil se vám tento článek?

Stavba sportovní haly na Hájích finišuje. První utkání by se tu měla odehrát už na podzim letošního roku. Nyní se dokončuje vnitřní vybavení. Pominula i hrozba chybějící elektřiny, trafačka ČEZu již stojí na místě.

Samotná stavba a její plášť už jsou hotové. Nyní se vše soustředí na dokončení vnitřního vybavení haly jako je palubovka, lajnování, ale i vybavení zázemí pro občerstvení.

V průběhu výstavby nové sportovní haly panovaly určité obavy, zda se současně s dokončením stavby podaří zajistit i připojení nového objektu k elektrické energii. Původní odhady ČEZu totiž hovořily až o jaru 2024. Termín instalace trafačky se ale městu podařilo výrazně posunout a nyní už stojí na místě.

Hala půjde do provozu dle původně plánovaného harmonogramu už letos. „Otevírat by se měla někdy na podzim. Buď koncem září, nebo začátkem října,“ uvedl místostarosta Radek Vondráček.

Zázemí tu najdou sálové sporty i další pohybové aktivity

Hala je primárně určena pro sálové sporty. „My počítáme s tím, že parametry bude mít tak, abychom tady mohli hrát mistrovská utkání v basketbalu, sálové kopané, házené a samozřejmě volejbal a další sporty,“ doplnil starosta Martin Hrabánek.

Ceník bude variabilní podle denní doby a dnů v týdnu. Pronájem na dopolední hodiny začíná již na 300 Kč, odpolední a večerní se pak pohybují v relaci 600 až 800 Kč. Víkendové dny pak maximálně do výše 990 Kč. K objednání sportovní plochy má sloužit online rezervační systém, který bude zprovozněn zřejmě na konci léta 2023.

Provozovatel chce zároveň organizovat vlastní sportovní aktivity pro slánskou veřejnost. Jedná se třeba o kurzech jógy a hledají se trenéři a cvičitelky pro další pohybové aktivity určené především ženám a dětem.

Hala má sloužit i školám a kultuře

Aby byla stavba za téměř 150 milionů Kč využívána na maximum, má být k dispozici i školám. Zároveň se počítá s možností pořádání kulturních akcí včetně koncertů. Vhodná může být i pro organizaci výstav, burz či narozeninových oslav.

Také místní Sportbar by neměl sloužit jen sportovcům k občerstvení po tréninku či během turnajů, ale i širší veřejnosti. „Chceme návštěvníkům sportbaru nabídnout možnost sledování diváckých atraktivních sportovních přenosů z celého světa,“ uvedl Ladislav Peška, předseda Slánského sportovního klubu.

Halu bude provozovat Slánský sportovní spolek. Roční náklady na provoz se odhadují na cca pět milionů korun. Kapacita je pro 250 sedících diváků a cca 50 dalších stojících diváků. Parkování pro sportovce i návštěvníky zajistí 45 parkovacích míst.

 

Zdroj obr.: Slánský sportovní klub, Fb

 

 

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 19 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu