Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Sportovní halu slavnostně otevřou exhibiční utkání Vytvořit článek
Sportovní halu slavnostně otevřou exhibiční utkání
Michal Jůza - 17. 10. 2023    979    0 Líbil se vám tento článek?

Výstavba nové sportovní haly na Hájích se blíží do finiše. Pokud nedojde k nějaké administrativní komplikaci, bude stavba předána koncem listopadu. Město již plánuje slavnostní otevření s exhibicemi i extraligové utkání. Sportovci získají v rámci propagace tréninkovou jednotku zdarma.

Nedávno proběhla jedna z posledních viditelných částí přípravy interiéru, a to pokládka sportovní podlahy. Ta je pro sportovce naprosto zásadní, proto byla hodně diskutovaným tématem.  Hala bude vybavena led tabulemi a dokončí se ještě sportovní bufet.  

Podle smlouvy bude stavba městu předána k užívání do konce listopadu. Pak by měl následovat testovací provoz. „Máme v plánu nabídnout všem oddílům tréninkovou jednotku zdarma, aby si mohly vyzkoušet, jestli parametry haly jsou vhodné pro jejich sportování,“ řekl starosta města Martin Hrabánek. Ostrý provoz by podle něj mohl začít už v prosinci, případně v začátku dalšího roku.

Prostor si bude moci pronajmout prakticky kdokoliv. „Zatím asi největší zájem jeví oddíl florbalu, který sem chce převést prakticky veškerá utkání. Pravděpodobně odehrají zbytek sezóny už v nové hale. Další sport, který by tu měl hodně fungovat, je futsal,“ řekl starosta, a dodal: „V rámci propagace haly by tu mělo být i utkání extraligového volejbalu. Kladenský oddíl by tu pravděpodobně mohl odehrát jedno utkání.“

Sportovní halu by podle města měli primárně využívat místní sportovci. V dopoledních hodinách pak bude sloužit i pro 1. ZŠ, která sem převede své hodiny tělesné výchovy.

Vybavení i osvětlení je nastaveno tak, aby mohly být využívány jednotlivé sektory samostatně. Prostor je možné variabilně uzpůsobit i na dvě nebo tři části. Hala má velmi dobrou akustiku, což slibuje i možnost dalšího využití třeba pro kulturní akce.

Město plánuje po dokončení stavby i slavnostní otevření. V dopoledních hodinách se přemýšlí o turnaji základních škol, odpoledne pravděpodobně proběhnou nějaké exhibice pro veřejnost.

Celková investice do výstavby se pohybuje ve výši 140 mil. Kč a město na ni získalo dotaci cca 25 mil. Kč z Fondu životního prostředí za pasivní stavbu.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu