Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: bouldering, guláš z polní kuchyně, posvícení, otevřené bunkry nebo kouzelná zoo Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: bouldering, guláš z polní kuchyně, posvícení, otevřené bunkry nebo kouzelná zoo
Michal Jůza - 22. 09. 2023    813    0 Líbil se vám tento článek?

Další zářijový víkend bude plný akcí tradičních i nových. Na výběr budou slavnosti a posvícení, guláš z polní kuchyně, závody v boulderingu či rybaření, exkurze do historie nebo samosběr ovoce s doprovodným programem. Veřejnosti se otevřou bunkry a představí vojenská či hasičská technika. Na své si přijdou i milovníci rybaření nebo malování. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 23. 9.

Společnost patriotů Slaného pořádá již tradiční Poctu mobilizaci 1938, u altánu na Hájích ochutnáte guláš z polní kuchyně, děti absolvují mobilizační pětiboj o zajímavé ceny a večer zahraje skupina Refresh. Akce začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.

Sobotní dopoledne láká ve Slaném na přednášku z historie. Se Šlechtickými rody severozápadních Čech seznámí zájemce profesor Martin Holý.

Zábavu pro malé i velké slibuje Rodinný den s panem Jablíčkem. Kromě samosběru jablek a hrušek budou připraveny aktivity pro děti, koncert Heidi Janků nebo prohlídky výroby tyčinek Twiggy.

Na malé rybáře i nerybáře čeká každoroční soutěž. Porovnat své nadání na rybaření budou moci v rámci Slánského kapra u rybníku Novas.

Návrat do Středověku se bude konat na hradě Okoři. Místní Svatováclavské slavnosti budou plné historické hudby, tanců a šermířských vystoupení. Nebudou chybět ani soutěže pro malé princezničky a pážata, divadlo nebo dobové tržiště.

Slavit budou i hasiči ve Pcherách. Na 140. výročí od založení sboru si připravili pro veřejnost ukázky činnosti i zajímavou techniku. Večer vše zakončí taneční zábava.

Příznivce vojenské historie potěší Den na Drnově, kde budou zpřístupněny vnitřní prostory bunkru a po celý den jsou plánovány komentované prohlídky. K dispozici bude také ohniště pro opékání buřtů.

Také vojenský skanzen ve Smečně láká na zajímavou akci. Světla nad bunkry opět potěší programem pro celou rodinu. Na děti čekají soutěže, v plánu jsou jízdy pro veřejnost, guláš, promítání nebo noční nasvícení.

Neděle 24. 9.

V neděli můžete s dětmi vyrazit třeba na Kouzelnou zoo do zooparku Zájezd. Užijete si tu den s interaktivní kouzelnickou show pro děti, workshopem školy kouzel a chybět nebude ani tvarování zvířátek z balónků. Všichni malí čarodějové a čarodějky jsou vítáni.

Víkend 23. a 24. 9.

Ve Slaném se již tradičně bude současně konat MČR v boulderingu a rožnění uherského býka. Uvidíte tu českou lezeckou špičku na velké lezecké stěně. V rámci programu čeká na nejmenší pohádka a hudební doprovod zajistí skupiny Rastafidli Orkestra nebo Mňága a Žďorp.

Pro nadšené malíře začátečníky je určen dvoudenní intenzivní Kurz malování akrylem na plátno v Tuřanech. Účastníci si odnesou vlastnoručně namalované obrazy.

Na víkend plný koncertů s tradičním průvodem a tancovačkou láká Svatováclavské posvícení Stochov. Hudební program doplní i trocha pohybu v podání Aerobicu Lány.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu