Dnes je 3. říjen 2023, svátek má Bohumil
Úvod Tip na výlet TIPY NA VÍKEND: dvorky, dětské dny, festivaly hudby i filmů Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: dvorky, dětské dny, festivaly hudby i filmů
Michal Jůza - 08. 06. 2023    534    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející červnový víkend bude otevírat zahrady. Dozvuky oslav svátku dětí zajistí dětské dny či pohádková zoo. Na své si přijdou i milovníci historie a hudby pod širým nebem. Připraveno je hned několik tradičních hudebních akcí a oblíbené Kladenské dvorky plné umění. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 10. 6.

V sobotu budou pokračovat další dny věnované svátku dětí. Na spoustu her a zábavy, pouťové atrakce, tvořivé a sportovní dílničky, dětskou diskotéku a písničky nejen z pohádek láká Dětský den v Olovnici. Program navíc můžete spojit s návštěvou místního zooparku.

Alternativou bude třeba Dětský den Zlonice, kde organizátoři plánují vystoupení Sváťovo divadla, které zahraje pohádku Perníková chaloupka. Dále tu budou pro děti připraveny sportovní aktivity, zdobení perníčků, hrátky s bublifukem, předtančení, malování na obličej a na závěr akce se představí místní hasiči.

Jako v pohádce si budete připadat, když v sobotu navštívíte akci Pohádková zoo v zooparku Zájezd. Připravili tu bohatý program plný pohádkových bytostí, záludných úkolů nebo hudební show. Můžete se nechat namalovat jako vaše oblíbená pohádková postava, vyzkoušet mušku na historické střelnici nebo outdoorovou hru zaměřenou na šelmy.

Pro milovníky dob dávno minulých je připraven Historický den na hradě Okoř. Těšit se můžete na ukázky historického šermu, palných a sečných zbraní, historické tance z období gotiky a renesance, sokolníka s dravými ptáky nebo tematické stánky.

Za hudbou můžete vyrazit třeba na Festival Pod Vrbou a Folkové Řisuty, které se letos konají společně. Na dvou pódiích se tu vystřídá jedenáct hudebních vystoupení.

Po roce se v parku ve Pcherách opět konají koncerty v rámci Pcherského hudebního léta. Tuto sobotu večer tu vystoupí country kapela Hluchavky.

Na zábavu pro celou rodinu láká Den obce Beřovice. Pro děti je připravena 120minutová karnevalová show s Tlapkovou patrolou, soutěže, bublinková diskotéka, zdobení balonků či tematické tetování. V programu pro dospělé vystoupí Zdeněk Izer a k poslechu bude hrát hudební skupina Mane.

Večer bude ve Slaném patřit filmům. Hned tři krátkometrážní filmy nadaných studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku si můžete po setmění zhlédnout v Kumpánově zahradě na Festivalu studentských filmů.

Víkend 10. a 11. 6.

Opět po roce se po celé republice otevřou běžně nepřístupné zahrady a v mnoha veřejných parcích bude čekat zajímavý program. Víkend otevřených zahrad se bude slavit i na Slánsku. Program je připraven třeba v Kumpánově zahradě, v Zahradě Kláštera Řádu bosých karmelitánů nebo v květinovém hospodářství HeleJelenka v Dolíně.

Ulice malebné kladenské čtvrti Podprůhon ožijí oba víkendové dny již 41. ročníkem festivalu umění, hudby a setkání pod širým nebem Kladenské dvorky. Bohatý hudební program bude probíhat jako obvykle na třech pódiích.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Když o víkendu 13. a 14. května probíhaly společné oslavy 150 let Pražsko-duchcovské dráhy a 25 let spolupráce Železničního muze...
Reklama   •   Koupit reklamu