Dnes je 3. říjen 2022, svátek má Bohumil
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: historická vozidla, street food a hvězdné koncerty Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: historická vozidla, street food a hvězdné koncerty
Michal Jůza - 14. 07. 2022    473    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející červencový víkend se Slaný a okolí vrátí o desítky let zpět díky historickým vozidlům. Sobota bude plná koncertů, připraveno je hned několik festivalů s nejrůznějšími hudebními žánry. Na své si přijdou i milovníci street food gastronomie a tajuplných příběhů středověku. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 16. 7.

V sobotu se Slaný a okolí zaplní historickými vozidly v rámci akce Slánský okruh. Těšit se můžete i na výstavu veteránů, dobovou módní přehlídku nebo swing. Letošní ročník je věnován automobilům značky Praga a s nimi je spojena i návštěva speciálního hosta.

Šikovné ručičky můžete zaměstnat na workshopech se dřevem na Dřevěném odpoledni v Doksech. Kromě dílniček je připraven i doprovodný program s divadlem pro děti.

Kdo má doma nadšeného malého rybáře, neměl by vynechat Vojtovy dětské rybářské závody. Soutěžit mohou i bez rybářské povolenky.

Kuchyně z celého světa můžete ochutnat na food festivalu Velvary na talíři. Čeká tu i doprovodný program plný gastrosoutěží pro malé i velké, Bobík se svými kamarády nebo hudební vystoupení. A pokud bude krásné počasí, můžete si tu rozbalit deku a natáhnout plavky jako na každé správné plovárně.  

Kdo dá přednost hudbě, má hned několik možností. V sobotu pokračuje festival plný českých a slovenských hvězd Hrady.cz na Točníku. Na menší scénu můžete vyrazit třeba do Peruce na multižánrový festival Plutofest. A pokud jste fanoušky punku a rocku, je pro vás připraven ve Zvoleněvsi festival Zvedák.

Večer je v rámci Pcherského hudebního léta naplánován v místním parku koncert kapely K.O.P.P.R.&D., slánského seskupení ostřílených matadorů hudebních scén, kteří hrají převážně vlastní skladby.

V pozdních hodinách se můžete vydat na noční vycházku po Slaném. Během ní navštívíte tajuplná zákoutí a dozvíte se mnoho zajímavého o pozoruhodných zvyklostech života ve středověku.

Víkend 16. - 17. 7.

Po celý víkend si můžete s rodinou zajet do Lužné u Rakovníka na TATRA den. Kromě srazu legendárních vozů v nejrůznějších provedeních se můžete těšit i na projížďky tatrováckého motorového vozu M131 z Lužné do Krupé a zpět.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - 01. 10. 2022
Stovky lidí dnes vyrazily na Masarykovo náměstí na street food. Akce Slaný na talíři do města přilákala kuchařské mistry z nejrůzn...
Karel Infáček - 30. 09. 2022
Pětizápasová bodová šňůra skončila na domácím ledě prohrou s mistrem. Proti Třinci šli Rytíři do vedení Klepišovou brankou ve vlas...
Michal Jůza - 29. 09. 2022
První říjnový víkend bude Slaný oslavovat dobré jídlo a výročí místní knihovny. Chystají se i zajímavé akce na mezinárodní den sen...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu