Dnes je 9. prosinec 2023, svátek má Vratislav
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: historický motoráček, plochá dráha, veteráni nebo Pokémoni Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: historický motoráček, plochá dráha, veteráni nebo Pokémoni
Michal Jůza - 11. 05. 2023    727    0 Líbil se vám tento článek?

Druhý květnový víkend bude ve Slaném patřit začátku turistické sezóny a legendám plochodrážního sportu. Chystají se tradiční jarní akce jako rybářské závody, pivní slavnosti nebo přehlídka orientálních tanců. Trochu historie objevíte díky veteránům v Nelahozevsi nebo při jízdě historickým motoráčkem. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 13. 5.

V sobotu bude ve Slaném zahájena turistická sezóna 2023. Protáhnout se a užít si jarní počasí můžete třeba na společné vycházce rozkvetlými sady do Dolína.

Plochá dráha ve Slaném bude v sobotu žít Memoriálem Antonína Vildeho a závody Mistrovství ČR 125 ccm. Na startu se představí mladé naděje sportu levých zatáček i zkušené hvězdy.

Pomoci potřebným umožní ve Slaném Charitativní sbírka v areálu bývalé mlékárny. Darovat tu můžete vše možné od oblečení a bot až po menší elektrospotřebiče či knihy.

Malí rybáři i nerybáři mohou poměřit své síly na Dětských rybářských závodech na rybníku ve Studeněvsi. Ceny jsou připraveny pro všechny odvážlivce.

Milujete Pokémony? Pak si nenechte ujít Pokémon den ve slánském DDM Ostrov. Zjistíte tu, kde se vůbec vzali, zahrajete si a těšit se můžete i na tombolu. Program doplní tematické malování na obličej či fotokoutek.

Trochu exotiky do Slaného přinese soutěžní Přehlídka orientálních tanců. Letošní novinkou již pátého ročníku bude soutěž mažoretek a twirlingu. Vyhlašovat se bude i nejlepší choreografie dne. Můžete soutěžit i fandit jako divák.

Dopoledne plné písniček pro nejmenší a zábavy slibuje program vystoupení slovenského dua Smejko a Tanculienka na Kladně. Zazní tu písničky z jejich posledního filmu Poď von!, ale i starší hity.

Fanoušky tekutého zlata určitě osloví Tuchlovické pivní slavnosti. Kromě nabídky řady pivovarů si tu užijete i vystoupení kapel jako Brutus, Sto zvířat a mnohých dalších.

Pokud máte rádi staré vozy, vyrazte na akci Veteráni na zámku Nelahozeves. Kromě historických aut tu bude doprovodný program plný dobových řemesel, živé hudby, přehlídky dobových kočárků a kostýmů a pro děti závody šlapacích autíček i další atrakce.          

Neděle 14. 5.

V neděli se můžete díky oslavě 150 let Pražsko-duchcovské dráhy svézt historickým motoráčkem M131.1228 třeba do železničního muzea v Lisovicích u Zlonic.

Pro rodiče nejmenších dětí, kteří mají zájem o zápis do školky, bude ve Zlonicích Den otevřených dveří Montessori školky. Můžete se přijít podívat i s ratolestmi, vše si prohlédnout a prodiskutovat.

Zavzpomínat na staré časy a užít si příjemné odpoledne v lese, na to láká tradiční slavnost Pouť ke sv. Jánu s bohoslužbou v Libovici. K poslechu tu zahraje hornická dechová hudba.

Na výlet můžete vyrazit třeba na Květinovou slavnost do obce Černuc. Jedná se o prodejní výstavu, kterou doplní hudební, taneční či jiný program, kvízy pro děti nebo seminář na téma tvorby látkových kytiček. 

Víkend 13. a 14. 5.

O víkendu bude poslední možnost získat ve Slaném letošní symbol Dne proti rakovině ve formě měsíčku lékařského s modrou stuhou. Fungovat budou dvě prodejní místa.

Milovníci vína by neměli vynechat Ochutnávku českých vín ve vinařství Kvíc. Kromě bílého, růžového a červeného čeká na návštěvníky i studené občerstvení a dobroty z grilu a bude možná také konzultace vinohradnických i vinařských otázek.

Exkurzi do minulosti nabídne Cesta za dinosaury u kladenského OC Oáza. Představení pro děti je doplněno replikami fosilií ve skutečných velikostech a animatronickými dinosaury, kteří interagují s obecenstvem.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Slaný TV - před 13 hodinami
Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek, kde se setkáte s výjimečnými umělci a prožijete magii hudby. Zaznamenejte si da...
Michal Jůza - před 23 hodinami
Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru m...
Michal Jůza - 06. 12. 2023
Již od soboty 2. 12. působí v prostorách bývalé restaurace Hemerkův statek nový provozovatel. Už se rozběhl slibovaný asijský bufe...
Reklama   •   Koupit reklamu