Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: hudební festival, noční zvířátka, vojenský bunkr nebo středověký den Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: hudební festival, noční zvířátka, vojenský bunkr nebo středověký den
Michal Jůza - 17. 08. 2023    1563    0 Líbil se vám tento článek?

Další srpnový víkend bude plný hudebních vystoupení. Kromě již tradičního festivalu Valník je připravena a řada menších koncertů. Děti čeká středověký den nebo noční návštěva zvířátek. Na své si přijdou i milovníci vojenské historie. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 19. 8.

V sobotu bude ve Slaném pokračovat už 24. ročník letos dvoudenního hudebního festivalu Valník 2023. Druhý den programu vystoupí na prknech letního kina patnáct kapel.

Hudbu a tanec nabídne stochovská Letní zábava s grilováním a kapelou Cheap Tools. Těšit se můžete i na speciality na grilu.

Milovníky country bude lákat Letní country zábava ve Šlapanicích. Večer tu zahraje kapela Starý šedivý psi.

Do doby rytířů, divadelních kočovníků a středověkého trhu se můžete vydat na Středověký den pro rodinu. Pro děti budou připraveny středověké souboje rytířů, dobové loutkové divadlo, soutěže o zlaťáky, které smění u kupce za dárky a další zábava.

Po setmění lze s dětmi vyrazit do zooparku Obůrka Podháj na noční komentovanou prohlídku zvířátek s krmením zvířátek a speciální noční aktivitou. Můžete se těšit na dikobrazy, nosály, mývala a mnoho dalšího.

Exkurz do moderní vojenské historie a protivzdušné obrany nabídne mimořádná prohlídka Bunkru Drnov. Seznámíte se tu s fungováním objektu, jeho vybavením a prohlédnete si i expozici raketové techniky.

Neděle 20. 8.

V neděli proběhnou menší koncerty. Kumpánovu zahradu rozezní tklivá židovská hudba Klezmer Trio. V Otrubech si zase poslechnete Koncert Trio Consortio, které v místním kostele uvede hudbu vážnou i méně vážnou.

Víkend 19. a 20. 8.

I tento týden pokračují oblíbené Středověké víkendy na Křivoklátě. Program se ponese ve znamení šermu, tance a další zajímavé zábavy.

A nebo můžete do lesa na houby. Rostou i ve Středočeském kraji. Více se dozvíte ZDE

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

Zdroj obr.: Bunkr DrnovLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu