Dnes je 4. červen 2023, svátek má Dalibor
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: husitské slavnosti, výstava zvířectva, traktoriáda nebo dvorky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: husitské slavnosti, výstava zvířectva, traktoriáda nebo dvorky
Michal Jůza - 19. 05. 2023    397    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející květnový víkend bude ve Slaném patřit především husitům. Městské slavnosti nabídnou nejen návrat do historie, ale i spoustu zábavných her či hudebních vystoupení. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky a obdivovatelé traktorů. Děti se mohou vyřádit třeba na výstavě drobných zvířátek nebo procházkové tajence. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 20. 5.

V sobotu se bude ve Slaném konat hlavní část městských Husitských slavností. Celodenní program zahájený slavnostním průvodem bude pokračovat vystoupeními šermířů, sokolníků, komediantů i kejklířů. Nebude chybět ani jarmark. Zlatým hřebem budou koncerty kapel Poletíme? a NO NAME.

Dopoledne ve Slaném bude tradičně patřit i darům. Na Dařišti v chodbě knihovny si můžete udělat radost dárkem pro sebe nebo přijít obdarovat někoho jiného.

V Tuřanech se koná již 15. ročník cyklistického sranda závodu Veselý Kejkolák. Na trase čekají veselé úkoly a v cíli odměny pro nejšikovnější závodníky.  

Letos poprvé se chystá akce Traktoriáda v Třebízi. Závody traktorů se pojedou na místní motokrosové trati.

Slánská akademie volného času připravila zajímavou přednášku na téma Pražské Jezulátko a jeho garderoba. Dozvíte se tu mnohé zajímavosti třeba o oblečcích, které sošce darovali panovníci jako Marie Terezie.

S dětmi můžete vyrazit třeba na slánskou Výstavu drobného zvířectva. Kromě zvířátek a ptactva tu bude čekat i doprovodný program pro děti i dospělé v podobě ukázek králičího hopu, tomboly či výstavy kaktusů. Děti ocení i mazlící koutek s králíčky a kozičkami nebo malování na obličej.

Neděle 21. 5.

V neděli se můžete vydat do Tuřan a Libovice na Garážový výprodej s procházkovou tajenkou. Kromě otevřených dvorků a garáží je připravena pro děti hra s tajenkou. Odměnu za její vyluštění si vyzvednete v tuřanském ateliéru Mentolka.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - 01. 06. 2023
Při nehodě pěti aut u Slaného na Kladensku se ve čtvrtek dopoledne zranili čtyři lidé, jeden vážně. Silnice I/16 je mezi Slaným a...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 05. 2023
Už tradiční rozlučka se sezonou v nákupním centru OAZA Kladno se ve středu opět vyvedla! Rytíři nejprve v nově otevřeném Hakim Fit...
Michal Jůza - 25. 05. 2023
Dnešním dnem (26. 5.) ve Slaném začíná již třetí ročník festivalu Slánské muzejní léto. Letos ho zahajuje výstava slavného českého...