Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: masopustní veselí, André Rieu nebo obecní ples Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: masopustní veselí, André Rieu nebo obecní ples
Michal Jůza - 02. 02. 2023    613    0 Líbil se vám tento článek?

První únorový víkend budou na mnoha místech řádit masopustní masky. Těšit se můžete na tradiční dobroty i programy pro děti. I tentokrát bude možné si zatančit na plese nebo si zabruslit. Na své si přijdou i milovníci umění, na výběr bude třeba výstava obrazů nebo koncert Andrého Rieu. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 4. 2.

Sobotní dopoledne bude ve Slaném tradičně patřit burze knih. Budete si z ní moci odnést vyřazené knihy, které už nikde neseženete, za korunové ceny.

V odpoledních hodinách budou na různých místech probíhat masopustní veselí. S maskou se můžete zapojit do masopustního průvodu ve Středoklukách nebo si užít program s dětskou diskotékou na Masopustu v Novém Strašecí. Celou rodinu zabaví Masopustní průvod ze Sýkořice do Zbečna. Těšte se na bojovku pro děti, fotokoutek s jednorožcem, břišní tanečnice, soutěž o nejlepší masku i tradiční masopustní dobroty.

Masku na další podobné akce si můžete připravit ve vinařickém skanzenu Mayrau, kde se budou v sobotu odpoledne vyrábět na speciální dílničce originální masopustní kostýmy.

Za tancem, živou hudbou a tradiční tombolou můžete tentokrát vyrazit třeba na Obecní ples do Knovíze. Zahraje vám tu kapela Tancovačka.

Neděle 5. 2.

Pokud se vám rozzáří oči při tónech vídeňského valčíku nebo máte rádi koncerty Andrého Rieu, nenechte si ujít jeho vystoupení z Dublinu ve slánském kině.

Víkend 4. a 5. 2.

V sobotu i v neděli bude ledová plocha slánského zimního stadionu k dispozici všem v rámci veřejného bruslení.

Milovníci umění si mohou víkend zpestřit návštěvou nové výstavy obrazů Terezy Kotek v chodbě slánské knihovny.  Těšit se můžete na díla inspirovaná městem Slaný.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 19 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu