Dnes je 3. říjen 2023, svátek má Bohumil
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: pivní pochod, folk, taneční workshop a všudypřítomné čarodějnice Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: pivní pochod, folk, taneční workshop a všudypřítomné čarodějnice
Michal Jůza - 27. 04. 2023    764    0 Líbil se vám tento článek?

Poslední dubnový víkend bude patřit především tradici pálení čarodějnic. Oba dny budou plné magie, kostýmů, opékání buřtů a zábavních programů pro děti. Na své si přijdou i milovníci tance, folku či mašinek. Exkurzi do historie umožní dvoudenní program bitvy v Libušíně. A protáhnout se můžete třeba na jarním pochodu za chmeleným ležákem. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 29. 4.

Sobotu můžete strávit pohybem a ochutnávkou piva na historicky prvním Krutákově jarním pochodu ze Slaného na Bucek a zpět. V cíli na vás bude čekat čerstvě naražená várka za studena chmeleného ležáku Cejn, který zde zahájí svou sezonní estrádu. Odměnou za absolvování bude sběratelská pečeť.

Svoji premiéru zažije ve Slaném i Country Folk Fest s kapelami jako jsou Dřeváci, Mandala, Aleš Pokorný & hosté nebo Blackout Bluegrass Band.

Nejrůznější kurzy tance s výtěžkem na dobrou věc bude možné absolvovat na Mezinárodní den tance. Pod vedením lektorů si zatančíte třeba fusion dance, ženské Mohendžodáro, MTV dance nebo street dance a výtěžek dostane nadace Mateřství.

Pro děti i dospělé budou nachystány první akce spojené s tradicí pálení čarodějnic. Vydat se můžete třeba na Peruc s čarodějkou, která návštěvníky provede temnou magií, zajímavostmi o čarodějnicích i řečí opravdových mágů. Doprovodný program zajistí malování na tělo, pletení klece na krkavce a dobrou náladu podtrhne medovina.

Zábavnou alternativou pro děti může být Čarodějnická stezka lesem na Kladně. Tady potkají čarodějnice a různá strašidla. Cesta bude plná zábavných úkolů a na samém konci čeká upálení čarodějnice. Kdo projde stezku, dostane špekáček zdarma.

Neděle 30. 4.

V neděli je první den, kdy můžete ve Slaném navštívit již 41. salon výtvarníků. Tentokrát zde bude vystavovat 11 umělců. Vernisáž zpestří vystoupení tří klarinetů ze ZUŠ Slaný. 

Především ale budou všude rejdit čarodějnice. S dětmi můžete odpoledne vyrazit třeba na Vítání jara v Kvíčku. Hřiště u sokolovny tu ožije čarodějnickou zábavou s vyhlášením nejlepších masek, dětskou kuchařskou show, zumbou, spoustou soutěží, zdobením strašidelných perníčků a nebude chybět ani pálení čarodějnice nebo opékání buřtů.

Zábavu pro všechny nabídne i Pálení čarodějnice ve Smečně. Na louce u vojenského skanzenu je připravena vysoká hranice a program bude plný soutěží pro děti. K vidění bude třeba ukázka služební kynologie ostrahy letiště. Samozřejmě dojde i na špekáčky. 

Na Čarodějnicích v Knovízi čeká děti, které přijdou včas, buřt zdarma. Kromě toho si mohou zahrát v řadě soutěží. Všichni návštěvníci se mohou těšit na grilovanou kýtu a hudbu. Vlastní vyrobené čarodějnice si tu můžete spálit.

Pálení čarodějnice v Libovici bude doprovázet program pro děti s kouzelnou stezkou Harryho Pottera a záchranou skřítka Dobbyho. Začne se společnou výrobou čarodějnice, která se po setmění upálí. I zde se budou opékat buřty.

Kacičké čarodějnice zase lákají na vystoupení skupiny PODWOBRAZ, nejrůznější soutěže pro děti a vyhlášení nejhezčích čarodějnic a čarodějů v různých kategoriích. Tak nezapomeňte dorazit v kostýmech a s buřtem na oheň.

Odpoledne a večer plné her, soutěží a legrace slibují Čarodějnice ve Zlonicích. Na programu je kromě tradičního pálení čarodějnic i předtančení, čarodějnický kvíz nebo sportovní hrátky. A památku na akci zajistí fotokoutek. 

Víkend 29. a 30. 4.

Po celý víkend si můžete užít výlet do historie díky Bitvě Libušín. Čeká tu bohatý středověký program s poučením i zábavou včetně ukázek středověkých řemesel na dobovém trhu, dobové hudby nebo večerní fireshow. Děti pobaví hrací koutek, dílničky a historický kolotoč. V neděli se i zde budou upalovat čarodějnice.

Milovníci mašinek by neměli vynechat zahájení sezóny v ČD muzeu v Lužné u Rakovníka. Hlavní atrakcí budou jízdy parním vlakem. V jeho čele pojede lokomotiva Kafemlejnek vyrobená v roce 1901.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Když o víkendu 13. a 14. května probíhaly společné oslavy 150 let Pražsko-duchcovské dráhy a 25 let spolupráce Železničního muze...
Reklama   •   Koupit reklamu