Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: pohádkový les, branný den, vinný košt nebo rozloučení s prázdninami Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: pohádkový les, branný den, vinný košt nebo rozloučení s prázdninami
Michal Jůza - 01. 09. 2023    1772    0 Líbil se vám tento článek?

První zářijový víkend odstartuje nový školní rok řadou zajímavých akcí.  Na děti čekají různé stezky plné historie či pohádek. Za dobrotami můžete vyrazit na food festival nebo na trhy s farmářskými produkty. Budou se také slavit dožínky nebo koštovat víno. Na své si přijdou i milovníci jezdeckých závodů. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 2. 9.

V sobotu ráno je ve slánské knihovně oblíbená burza knih. Můžete zde získat vyřazené publikace, které už nikde neseženete, za korunové ceny.

Na stánky s nabídkou rukodělných výrobků a dobroty od českých farmářů láká Řemeslný jarmark ve Slaném. Atmosféru bude tradičně dokreslovat živá hudba a nebudou chybět ani aktivity pro děti.

Rodinnou vycházku s názvem Adamova cesta do středověkého města a podtitulem soutěžní klání s všetečným klukem o kopu stříbrných připravilo slánské Infocentrum. Za vyhrané stříbrňáky si děti budou moci nakoupit drobné dárky.

Rozloučení s prázdninami pro děti chystá zámek Nelahozeves. Letní kino bude promítat pohádku Princ Mamánek a těšit se můžete i na večerní táborák s opékáním buřtů.

Alternativou může být Loučení s prázdninami s letním kinem a tábořením v obci Libovice. Samozřejmostí jsou tu hry a tvoření pro děti, stezka odvahy, ale bude se i stanovat a opékat buřty. Večer je na programu promítání pohádky Kocour v botách – poslední přání.  

Na děti mysleli i ve Smečně. Místní vojenský skanzen během Branného dne nabídne i soutěže pro děti, jízdu vojenskou technikou a další zajímavosti.

Na akci Královické slavnosti a dožínky si zase užijete trochu tradic našich předků a bohatý program v podobě folklórních vystoupení, pouťové atrakce a dílničky pro děti a v Královickém dvoře koňskou show. 

Zasportovat pro dobrou věc si můžete v rámci akce Run 4 Children na kladenském Sletišti. Pro běžce jsou připraveny trasy o délce jeden a pět kilometrů. Zábavu i vzdělání zajistí balonkový mág, malování na obličej a složky Integrovaného záchranného systému. Výtěžek pomůže dětem v nemocnicích.

Milovníci vína by neměli vynechat Komorní vinný košt v Kumpánově zahradě ve Slaném. Ochutnávat se budou vína od českých vinařů. K tanci a poslechu bude hrát Swing Quartet Slaný nebo Cimbálová muzika Friš.

Neděle 3. 9.

Nedělní program potěší hlavně milovníky jídla a pití. Odpoledne plné chutí slibuje Food Festival Ředhošť. Pestrou paletu pokrmů pro návštěvníky připraví talentovaní kuchaři a kuchařky z vesničky i ze světa.

Rodiny s dětmi mohou vyrazit do Jarpic na stezku Pohákový les. Čekají tu zábavné úkoly, program s Tlapkovou patrolou, skákací hrad, malování na obličej a další program.

Víkend 2. a 3. 9.

Užít si trochu sportovní atmosféry a fandit na velkolepé jezdecké akci můžete po celý víkend v Královicích na Mistrovství Working Equitation ČR. V sobotu si tu navíc užijete místní slavnosti.

I tento týden pokračují oblíbené Středověké víkendy na Křivoklátě. Program se ponese ve znamení šermu, tance a další zajímavé zábavy.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

Zdroj obr.: Obec Královice, Fb

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 28. 02. 2024
50. kolo Tipsport Extraligy patřilo na Kladně benefičnímu utkání pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, ve kterém Rytíři oblék...
Občané mohou prostřednictvím Pol Pointu podat jakékoliv oznámení. . . podvody, zanedbání povinné výživy, krádeže, a mnoho dalších....
Jistě jste si všimli, že šéfové Středočeského a Ústeckého kraje omezili -přes hranici střeženou Kamenným pastýřem- veřejnou dopr...
Reklama   •   Koupit reklamu