Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: posvícení a dožínky, otevřené památky, hudební festivaly i pohádkový les Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: posvícení a dožínky, otevřené památky, hudební festivaly i pohádkový les
Michal Jůza - 06. 09. 2023    683    0 Líbil se vám tento článek?

Další zářijový víkend bude ve znamení Dnů evropského dědictví a otevřených památek. Jako každoročně bude i plný velkých městských slavností a akcí pro celé rodiny. Na své si přijdou i milovníci veteránů nebo vážné hudby. I tentokrát se budou slavit dožínky nebo posvícení. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 9. 9.

Sobotní odpoledne láká na Tuřanské posvícení. Návštěvníky tu čeká živá muzika, soutěž v pojídání koláčů, Večerníčkova pohádková cesta a hudba kapely S-Band.

Kdo nestihl minulý víkend Královické slavnosti, může si ještě užít Dožínky v Peruci. Po tradičním průvodu čekají návštěvníky četné koncerty, speciální scéna pro děti, historický šerm a kejklíři, letové ukázky dravců, výstavu techniky či dožínková zábava.

Dětem bude určen Pohádkový les ve Stochově. Projdou městem i přírodou po okolí Stochova a cestou potkají spoustu pohádkových postav, budou plnit úkoly a překonávat překážky. Za to je na konci čeká odměna. Cestou je připravena i soutěž pro rodiče a jiné dospěláky.

Nejen pro milovníky veteránů se bude konat další ročník tradičního Lidického okruhu. V době spanilé jízdy bude zdarma otevřen Památník Lidice a je připraven doprovodný program s koncerty, ukázkami práce hasičů a psovodů, historickými kočárky a pro děti vystoupení s balónky nebo autoškolička.

V rámci Dnů evropského dědictví zavítá kulturní program i do Lidic u Otrub. Na programu je Duchovní rozjímání se zpěvem a harfou.  

Poprvé se bude konat rockový festival Zavírák 2023 v Ledcích. Zdarma si tu vychutnáte vystoupení šesti kapel.

Naopak již tradiční hudební festival Happening na starém mostě opět spojí lidi a města na dvou březích Vltavy. Po celé odpoledne i večer se budou na dvou pódiích ve Veltrusích a Nelahozevsi střídat hudebníci mnoha žánrů. Pro děti budou připraveny výtvarné dílny, pouliční maňáskové divadlo nebo kočovná herna. 

Program v Kumpánově zahradě ve Slaném přinese atmosféru starých cirkusových manéží a setmělých kabaretů. Vystoupí tu totiž vrhači nožů Nightmare show.

Neděle 10. 9.

V neděli si můžete zaměstnat šikovné ručičky na workshopu Macramé lapač snů v Tuřanech. Vytvoříte si tu osobního strážce svých snů a krásnou dekoraci do interiéru.

Po celý den budou probíhat Městské slavnosti Smečno. Kromě muzikálových písní v podání Bohuše Matuše a Magdy Malé tu zazní i repertoár stálice české populární hudby Yvetty Simonové nebo hudebního uskupení Teta. Zábavním programem bude provázet Honza Ladra. V plánu je i divadlo, prohlídky městských pamětihodností nebo výstava.

Rodiny s dětmi mohou vyrazit do zooparku Zájezd na Zoolympiádu a hudební show s Bárou Ladrovou. Vyzkoušíte si tu své vědomosti i schopnosti spojené se zvířátky a malá odměna vás nemine. Samozřejmostí je skákací hrad, malování na obličej a velká trampolína.

Milovníci vážné hudby by měli zavítat na nedaleký zámek Nelahozeves, kde se koná již 72. ročník festivalu Dvořákova Nelahozeves. Kromě koncertů s Dvořákovým repertoárem budou připraveny i zajímavé přednášky nebo workshopy pro děti.

A komornější vystoupení připravila pojízdná kavárna v Kumpánově zahradě. Tentokrát je na programu koncert kytary a flétny Chitarra jazzistica con flauto.

Závody individuálního mushingu i spřežení určené pro hobby i zkušené týmy s musherskou licencí nabídne Libová jízda v Jedomělicích.

Víkend 9. a 11. 9.

O víkendu se ve Slaném otevřou veřejnosti památky a další zajímavé objekty díky Dnům evropského dědictví. Program bude probíhat na čtrnácti různých místech a těšit se můžete na komentované prohlídky, zpřístupnění interiérů a podzemních sklepů nebo na hudební vystoupení.

Slavit bude i naše okresní město. Na Dny města Kladna je připraven opravdu bohatý kulturní i hudební program. Četné koncerty doplní třeba autogramiáda Rytířů Kladno nebo velkolepý ohňostroj. Děti určitě nadchne dovádění s Myšákem Edou nebo zábavné atrakce. 

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

Zdroj obr.: Krajské dožínky PerucLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 21 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu