Dnes je 13. srpen 2022, svátek má Alena
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Pouťová zábava, pivní soutěž nebo slavnosti v dole Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Pouťová zábava, pivní soutěž nebo slavnosti v dole
Michal Jůza - 30. 06. 2022    356    0 Líbil se vám tento článek?

První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, program se zvířátky nebo slavnosti s dětským programem v Mayrau. Na své si přijdou i milovníci piva, umění či blešáků. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 2. 7.

V sobotu dopoledne se ve slánské knihovně bude konat tradiční burza knih. Za kačku tu získáte knihy, které už jinde neseženete.

Za zábavou i poznáním můžete zajet do hornického skanzenu Mayrau, kde budou probíhat Prokopské slavnosti. V programu je třeba krojovaný průvod horníků, koncert kapely Zuby nehty nebo atrakce pro děti.

Milovníci piva si ve Vinařicích mohou zasoutěžit v Pivním pětiboji. Připraven je i doprovodný program, charitativní tombola a následná zábava.

Za zábavou a hudbou je možné vyrazit na Tuřanskou pouť. V sobotu večer kolotoče a houpačky doplní i hudba kapely Tancovačka. Atrakce a občerstvení tu budou i v neděli.  

Běžci si mohou vyzkoušet 8,8 km dlouhou trať závodu Třtická punčocha. Soutěžit můžete v několika kategoriích a na ty nejrychlejší čeká medaile.

Neděle 3. 7.

V neděli je pro rodiny s dětmi připraveno Zahájení letních prázdnin v zooparku Zájezd. Těšit se můžete třeba na skákací atrakce, výtvarné dílny, ukázky hasičů nebo naučný program od EKO-KOMu. Samozřejmostí jsou komentované prohlídky zvířat a krmení.

Pro něco nového i starého si můžete zajet na Rukodělné a umělecké trhy do Černuce. Kromě ruční práce tu najdete i umělecká dílka nebo blešák a přebytky ze zahrádek.

Víkend 2. – 3. 7.

Po celý víkend si můžete ve Vlastivědném muzeu ve Slaném prohlédnout nové výstavy. Ve vnitřní expozici je připravena výstava o řemeslu spojeném s textilem a výšivkami Chvála ruční práce. V atriu je zase sochařská výstava obřích spotřebičů. A děti můžete vypustit na stále probíhající výstavu Krtečka.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - 12. 08. 2022
   ČTVRTEK 11.8.2022, ZIMNÍ STADION BEROUN Kladno Sparta 2:4 1:0, 1:3, 0:1 Branky a nahrávky: 14. In...
Michal Jůza - 11. 08. 2022
Další srpnový víkend bude pokračovat pouťová zábava, ale už začne i ochutnávání vín. Ožívat bude historie středověkého hradu a na...
Michal Jůza - 09. 08. 2022
Středočeský kraj vyhlásil další ročník ankety Cena hejtmanky. V rámci ní můžete nominovat občany ze svého okolí, kteří pomáhají os...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu