Dnes je 3. říjen 2023, svátek má Bohumil
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: street food, pohádková cesta, koláčování i koncerty pro pamětníky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: street food, pohádková cesta, koláčování i koncerty pro pamětníky
Michal Jůza - 29. 09. 2022    3217    0 Líbil se vám tento článek?

První říjnový víkend bude Slaný oslavovat dobré jídlo a výročí místní knihovny. Chystají se i zajímavé akce na mezinárodní den seniorů. Na děti čeká cirkus nebo pohádkový les a na své si přijdou i fanoušci desek nebo milovníci medu a včelích produktů. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 1. 10.

V říjnu bude slánská knihovna slavit 125. narozeniny. Navštívit můžete třeba výstavu Čteme, čteme? Čtěme!, která přiblíží dějiny a význam čtení i knihoven. V sobotu dopoledne se můžete těšit na tradiční burzu knih, kde za korunové položky pořídíte kousky, které už nikde nekoupíte.

Kdo rád ochutnává, má možnost si užít den plný specialit různých zemí od rodilých kuchařů, a to díky akci Slaný na talíři. Kromě food trucků, trailerů, stánků s jídlem a pitím tu bude program pro děti plný soutěží a dílniček, show Honzy Ladry a Bobíkův svět. Zajímavý bude i hudební doprovod včetně bubenické show nebo hmyzí speciality.

Do přírody můžete vyrazit třeba na putování za dřevěnými zvoničkami. Klub českých turistů připravil na výběr čtyři trasy s různou náročností.

Na děti bude v lesoparku Háje čekat pohádkový les s kouzelnou cestou plnou nadpřirozených postaviček a v cíli malování na obličej či tvarované balónky.

Koláče a zábava, to bude možné zažít v Kolči díky akci Koláčové posvícení. Kromě soutěže o nejlepší koláč tu bude bohatý program plný folklóru a cimbálovky, vystoupí i klaun Ferda a mimoň Bobr, tým aerobicu a na večer se chystá posvícenská zábava. 

Na mezinárodní den seniorů je pro starší ročníky připravena oslava formou koncertů pro pamětníky v kladenském Domě kultury. Alternativou může být Country odpoledne s chlebíčky zdarma v Žilině.

Neděle 2. 10.

V neděli bude ve Zlonicích probíhat swap dětského oblečení a charitativní sbírka. Vyměnit nebo koupit tu můžete oblečení pro děti a darovat teplé svrchní oblečení či boty na zimu ženám bez domova.  

Milovníci desek a starých CD by neměli vynechat tradiční kladenskou burzu LP a CD, kde bude výběr z tisíce titulů. Můžete tu něco nakoupit, prodat či vyměnit.

Máte rádi med? Různé druhy bude možné ochutnat na Besedě o včelařství v Nelahozevsi. Seznámíte se s životem včel, včelími produkty a vytvoříte si vlastní svíčku ze včelího vosku.

Víkend 1. a 2. 10.

S rodinou můžete po oba dny vyrazit na Kladno na představení největšího českého Cirkusu Humberto. Případně lze navštívit jen jeho zajímavý zvěřinec plný exotických zvířat.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Když o víkendu 13. a 14. května probíhaly společné oslavy 150 let Pražsko-duchcovské dráhy a 25 let spolupráce Železničního muze...
Reklama   •   Koupit reklamu