Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Tříkrálové pochody, galakoncert, tříkrálové zpívání a exhibiční utkání Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Tříkrálové pochody, galakoncert, tříkrálové zpívání a exhibiční utkání
Michal Jůza - 05. 01. 2023    671    0 Líbil se vám tento článek?

S oslavami Tří králů jsou spojeny tradiční sobotní turistické pochody. Ty si budete moci užít i letos. A kdo neholduje pěší turistice, může vyrazit za sportem třeba na hokej nebo volejbal. Nebudou chybět ani kulturní zážitky jako tříkrálové zpívání nebo galakoncert plný písní z oper, operet a muzikálů. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 7. 1.

Sobotní dopoledne ve Slaném bude opět po měsíci patřit burze knih. Získáte zde vyřazené knihy, které už nikde neseženete, za korunové ceny.

Milovníci pěší turistiky se mohou těšit na tradiční pochody. Už po 44. se můžete s Klubem českých turistů vydat na Tříkrálový pochod do okolí Slaného. 11kilometrová trasa na Řípec je vhodná i pro děti.

Tříkrálová Okoř může být alternativou pro ty, kteří dají přednost organizovanému hromadnému pochodu s cílem na zřícenině hradu. Na 7 km dlouhou trasu se vychází ze zastávky U Macíků v Buštěhradu a v rámci programu na Okoři se můžete zúčastnit malého turistického sázení pod širým nebem nebo obdivovat sokolníky a jejich dravce.

Za sportem se dá vyrazit i do slánské Sokolovny, a to na Novoroční volejbalový turnaj příchozích. Začne se v 8:30, kdy proběhne losování smíšených družstev.

Exhibiční utkání Slaňáci vs. Sparťani na počest Petra Burdy. Kromě hokeje zažijete bohatý doprovodný program včetně soutěží pro hráče i diváky.

Pokud máte rádi známé písně z oper, operet a muzikálů, nenechte si ujít Novoroční galakoncert v kině Sokol. Poslechnete si nejslavnější písně z muzikálů, oper a operet v podání sopranistky Nikol Turoňové a tenoristy Vladimíra Johna. 

Neděle 8. 1.

V neděli můžete spojit kulturu s dobrým skutkem a vydat se na Tříkrálové zpívání do Lán. U jesliček si poslechnete koledy od muzikálových zpěváků, děti si zahrají na malé krále a domů si odnesete kromě zážitků i požehná tříkrálovou křídu pro tradiční nápis na dveře.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu