Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: vánoční dvůr, strašidelné stezky, slánské dějiny nebo turistika Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: vánoční dvůr, strašidelné stezky, slánské dějiny nebo turistika
Michal Jůza - 04. 11. 2022    1021    0 Líbil se vám tento článek?

První listopadový víkend bude opět plný strašidelných stezek. Zároveň se ale otevírají první místa s vánoční tématikou. Na své si přijdou i milovníci turistiky, historie a vážné hudby. I tentokrát ještě přijede pouť. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 5. 11.

Sobotní dopoledne bude ve Slaném tradičně patřit burze knih. Budete si z ní moci odnést vyřazené knihy, které už nikde neseženete, za korunové ceny.

Dozvuky Halloweenu můžete v sobotu zažít hned na několika místech. Zajímavý program pro celou rodinu nabídne třeba Halloween v parku v Tuchlovicích.

Spojit kouzelné podzimní tradice můžete s návštěvou zvířátek. Obůrka Podháj v Třebichovicích připravila pro děti Halloween v obůrce. Na návštěvníky čekají dílničky, strašení i komentovaná krmení.  

Provětrat strašidelné masky a vyzkoušet si nebojácnost na cestě plné duchů a bytostí ze záhrobí můžete na Strašidelné stezce v Tvrzi Libušín. Užijete si tu posezení u společného ohně s kytarou a opékání špekáčků.

Spojit objevování nových míst s pohybem můžete na turistickém pochodu Zamykání Červeňáku. Ze Slaného se vydáte na Červený vrch na rozhlednu Stříbrník

Příznivce historie potěší celodenní vyprávění zajímavých příběhů z dějin Slaného a Slánska ve 20. století. Ty zazní na již 15. ročníku slánské historické konference v místním gymnáziu.

Podvečer bude ve Slaném patřit známým melodiím od Vivaldiho, Mozarta, Bernsteina či Brittena. Poslechnout si je můžete v piaristické kapli na koncertu Kladenského komorního orchestru.

Neděle 6. 11.

Nedělní odpoledne a večer se probudí strašidla na temné Stezce dokeským lesem. Návštěvníky bude děsit třeba hejkal, mámivé bludičky, smrťák a další hrůzostrašné bytosti.

Víkend 5. a 6. 11.

I tento víkend se s celou rodinou můžete vydat na pouť ve Velké Dobré. Čekat tu budou kolotoče, houpačky, autodrom, skákací atrakce, ruské kolo a mnoho dalšího.

Zažít magickou vánoční atmosféru ve světě podmanivých světel můžete při návštěvě Vánočního dvora v Dobrovízi. Kromě obdivování světelných soch a vánočních dekorací si třeba odvezete vlastnoručně vyrobenou ozdobu na stromeček.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
RYTÍŘI KLADNO - 02. 12. 2023
Na kladenský led dnes zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedo...
Michal Jůza - 02. 12. 2023
Letos se ve Slaném koná hned několik mikulášských akcí. Kromě Slaného se nadílka uskuteční i v řadě okolních obcích. Připravili js...
Michal Jůza - 29. 11. 2023
Slánská knihovna se zapojila do osvěty třídění vysloužilých elektrozařízení. Od začátku prosince po dobu čtyř měsíců bude možné v...
Reklama   •   Koupit reklamu