Dnes je 3. říjen 2022, svátek má Bohumil
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: výstava psů, oživení historie, košt vín nebo pouť Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: výstava psů, oživení historie, košt vín nebo pouť
Michal Jůza - 11. 08. 2022    485    0 Líbil se vám tento článek?

Další srpnový víkend bude pokračovat pouťová zábava, ale už začne i ochutnávání vín. Ožívat bude historie středověkého hradu a na své si přijdou také fanoušci velkých amerických kár. S dětmi můžete kromě pouťových atrakcí obdivovat pejsky nebo se vydat za čarodějkou. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 13. 8.

V sobotu se můžete vydat třeba na výstavu psů do letního kina ve Slaném. Potkáte tu zvířecí miláčky nejrůznějších plemen.  

Na odpoledne připravilo slánské infocentrum pro zájemce komentovanou procházku po nejvýznamnějších církevních památkách města s názvem Kostelní zvony do dálky zvoní. Navštívíte unikátní vestavěnou loretánskou kapli a další interiéry a dozvíte se i zajímavosti o pánu z Martinic.

Spojit pomoc potřebným a nákup můžete v rámci Velkého charitního bazárku. Za pár kaček podpoříte dobročinnou činnost Farní charity Slaný.

V nedalekém Bunkru Drnov se chystá přehlídka amerických vozů, ale ne ledajakých, dorazí sem velká auta od tahačů, autobusů, traktorů až po vojenské, hasičké, sanitní či policejní vozy.  

Do dávné minulosti se můžete vrátit díky Oživení historie na hradě Točník. Za halasu šermířských klání a historické hudby budete moci navštívit středověkou zbrojnici, trh nebo ukázky dobových řemesel a vyzkoušet si lukostřelbu či vrh sekerou.

Milovníci vína by neměli vynechat tradiční Mělnický košt. Kromě posezení u sklenky mělnického vína návštěvníky čeká řízená degustace sektů a perlivých vín a hudební program hned na několika místech.

Večer plný hudby slibuje Pcherské hudební léto. V místním parku se můžete těšit na vystoupení folkové kapely Mandala.

Neděle 14. 8.

V neděli se bude ve Zlonicích konat sraz milovníků pokojových rostlin. Můžete si tu svoje přebytky vyměnit za jiné, ty vlastní si přesadit a získat zajímavé informace.

Odpoledne dojde v Knovízi k slavnostnímu odhalení sochy draka, kterého do pískovcové skály vytesal místní nadšenec David Cimrman.

Na procházku s čarodějkou od studánky můžete vyrazit do Peruce. Dozvíte se o čarovném svatém Jánu, otvírání studánek nebo tradiční pouti. Zkusíte si plést košíky, malovat srdce z perníku a nebude chybět ani oblíbené malování na obličej nebo ochutnávka medoviny.

Víkend 13. a 14. 8.

O víkendu čeká na milovníky koní Královická jezdecká liga. Pokud přijedete podpořit jezdce a jejich zvířecí svěřence, čeká na vás i bufet s občerstvením.   

Po oba dny si můžete užít Zvoleněveskou pouť. Kromě kolotočů, houpaček a dalších atrakcí je v sobotu na programu big-beat v podání kapely TYP. Bohužel letos nebude kvůli suchu ohňostroj.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

Zdroj obr.: Spolek Mělnický košt

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - 01. 10. 2022
Stovky lidí dnes vyrazily na Masarykovo náměstí na street food. Akce Slaný na talíři do města přilákala kuchařské mistry z nejrůzn...
Karel Infáček - 30. 09. 2022
Pětizápasová bodová šňůra skončila na domácím ledě prohrou s mistrem. Proti Třinci šli Rytíři do vedení Klepišovou brankou ve vlas...
Michal Jůza - 29. 09. 2022
První říjnový víkend bude Slaný oslavovat dobré jídlo a výročí místní knihovny. Chystají se i zajímavé akce na mezinárodní den sen...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu