Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Cyklohráček
Crazy Graphics s.r.o. - 29. 03. 2023
Pořadatel:
Místo konání:
Praha - Slaný - Praha
Začátek:
25. 03. 2023
Konec:
29. 10. 2023

Popis události

Speciální vlaková souprava Cyklohráčku letos zahájila již desátý ročník. Jezdí z Prahy hl. n. do Slaného (Zlonic) a zpět opět každou sobotu, neděli a státní svátky od 25. března do 29. října 2023.

S Cyklohráčkem se opět svezete z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný a zpět. Vláček vás proveze po nejhezčí pražské železniční trati, tzv. Pražském Semmeringu, přes Jinonice, Cibulku a Zličín se dostane až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulné zoo v obci Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách, na rotundu sv. Petra a Pavla na Budči. Z cílové stanice Slaný pak vyráží opačným směrem. Cyklohráček během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum.

Kompletní informace k Cyklohráčku najdete ZDE

Jízdné a rezervace

Ve výletním vláčku neplatí žádné speciální jízdné. Cyklohráček pro malé i velké dobrodruhy jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) či tarif Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kupónů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Při skupině 10 a více osob doporučujeme provést si rezervaci míst k sezení, a to na e-mailu prahanostalgie@cd.cz nebo na cyklohracek@ropid.cz. V ostatních případech je výběr volných míst k sezení do vyčerpání volné kapacity jednotlivých vozů.

Výluková trasa vlaku 2023

Během několika letošních měsíců čeká Cyklohráček výluková činnost na jeho pravidelné trase, díky které bude muset jezdit odklonem přes místa, kde v současné době vlak už jen zřídka kdy potkáte. Z Prahy se během výluka vydá podél Vltavy do Kralup nad Vltavou a dále kolem renesančního zámku v Nelahozevsi až k památné hoře Říp. Projede po trati mezi Straškovem a Zlonicemi, kde už není žádný pravidelný provoz osobních vlaků. Přesný termín výluky bude včas oznámen.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty, cyklisté obdrží reflexní pásku a cyklomapku. Poradí vám s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo poradí, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jednotlivé vozy Cyklohráčku jsou vybaveny tak, aby se během cesty vyřádili všichni bez ohledu na věk nebo důvod cesty. Hrajvedoucí dokáže tahat z rukávu spoustu nápadů!

Vůz plný her

V minulém roce byl do Cyklohráčku zažazen zcela nový vůz plný her, který nahradil původní motorový vagónek přezdívaný Esmeralda. Nový vůz nabízí dětem množství aktivit, které jim zpříjemní cestu na výlet i zpátky domů. Uvnitř vozu na vás čeká nové balónkoviště, podobné tomu, na jaké jsou cestující již dlouhá léta zvyklí z růžového vozu plného balónků. Nechybí tu ani tabule na kreslení s barevnými a bílými křídami, dva kreslicí stolky či knihovnička nejen pro malé cestovatele, ve které si můžete na cestu naším vláčkem zapůjčit knížku.

Vůz plný hraček

Ve voze s dětským koutkem na tebe čeká spousta hravých překvapení:

  • Pestrobarevné stavebnice
  • Houpací pytel
  • Dřevěná vláčkodráha a spousta mašinek
  • Leporela a knížky pro nejmenší

Stanoviště strojvedoucího přestavěné na dětskou hernu

Pokud si nechceš jen hrát a troufneš si pomáhat s vypravováním vlaku, hrajvedoucí ti klidně na celou cestu svěří:

  • Výbavu malého průvodčího
  • Výbavu malého výpravčího

Vůz plný balónků – v roce 2023 po rekonstrukci

Jedním z nejoblíbenějších vozů je u dětí vůz plný balónků. Novinkou roku 2023 je vnitřní obnova tohoto vozu plného balónků, jehož interiér dostal zcela nový růžový kabát a díky úpravám některých míst k sezení došlo ke zvětšení původního balónkoviště, které je nyní zabezpečeno stabilnějším materiálem pro bezpečnost malých i velkých výletníků.

Uvnitř vagonu na vás čeká velké balónkoviště se skluzavkou, velká stavebnice a speciální dřevěné hry na stěnách. V tomto vagonu, stejně jako v ostatních, také najdete deskové hry, ke kterým si můžete půjčit figurky od hrajvedoucích.

Vůz plný kol a servis pro cyklisty

Jestliže jste zodpovědní sportovci a namísto her vás spíše zajímá, jestli je vaše kola připravena na výlet, tak myslíme i na cyklisty! Na palubě Cyklohráčku je k dispozici:

  • Kompresor na huštění pneumatik
  • Sada lepení
  • Základní nářadí pro opravu kola
  • Reflexní pásek

Ve voze je nově zajištěna služba ČD Minibar, při které České dráhy ve spolupráci se svým smluvním partnerem nabízejí základní sortiment občerstvovacích služeb, jež cestující znají z vlaků dálkové dopravy a těší se stále větší oblibě. V případě mimořádnosti nebo plánovaných výluk může výjimečně dojít k neposkytování této služby.


Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr událostí
01. 03. 2023
Začiná dne: 01. 03. 2023 Končí dne: 31. 10. 2023
Reklama   •   Koupit reklamu