ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

V Grandu už se očkuje

20. 02. 2021 • 7:32

V městském centru Grand vzniklo ve spoupráci se Středočeským krajem velkokapacitní očkovací centrum a má za sebou první den zkušebního provozu. Vakcínu zatím dostalo dvacet seniorů.

Naplno by se očkování mělo rozjet v pondělí 22. února. Vakcína v dostatečném množství však stále chybí, zásobování je zpožděné. V budoucích dnech a týdnech by denní kapacita očkování měla být kolem 500 lidí.

Jako první v kraji jsme otevřeli velkokapacitní očkovací centrum, které je mimo nemocniční zařízení. Chci poděkovat za spolupráci vedení Středočeského kraje, zaměstnancům nemocnice a městského úřadu, pracovníkům KZMS a TS Slaný,“ vyjádřil se na svém Facebooku starosta Martin Hrabánek.

Slavnostního otevření očkovacího centra se kromě dalších zúčastnil i radní Středočeského kraje pro zdravotnictví Pavel Pavlík a ve své řeči uvedl, „Naším zájmem je co nejrychleji proočkovat občany Středočeského kraje, proto vítám, že mohu být u spuštění prvního očkovacího centra mimo areál nemocnice ve Slaném. Chtěl bych poděkovat nemocnici a zdravotníkům a samozřejmě poděkovat za obrovskou součinnost městu, které poskytlo nejenom své prostory pro provoz centra.“

Zaregistrovaní lidé zatím musí čekat, až na ně přijde v systému řada. Při vyzvání k naočkování jim přijde návrh termínu, na který se mohou objednat. Registrace do očkovacího systému probíhá na www.crs.uzis.cz.

 

 

 

 

Foto: Jitka Krňanská

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím