Dnes je 8. prosinec 2023, svátek má Květoslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Ve Slaném nově staví moderní vlak RegioSpider Vytvořit článek
Ve Slaném nově staví moderní vlak RegioSpider
Michal Jůza - 09. 11. 2021    2325    0 Líbil se vám tento článek?

Od pondělka 8. listopadu nasadily České dráhy na trati 110 mezi Kralupy nad Vltavou a Louny moderní vlaky. Ty nahradí motoráky řady 810, které zde dosud jezdí. Jednou ze zastávek na trati je právě město Slaný, a proto si jako jedni z mála budeme moci vyzkoušet komfort vozů typu RegioSpider už v rámci zkušebního provozu.

„Pracujeme na tom, aby cestování vlaky bylo pro cestující komfortní a odpovídalo požadavkům a očekáváním, které jsou v dnešní době na ně kladeny. Tyto Regiospidery nahradí starší a již nevyhovující motorové jednotky 810 a jsem přesvědčen o tom, že cestující s jejich nabízeným servisem budou spokojeni,“ uvedl radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký.

V čem jsou moderní vlaky lepší?

Podobné vlaky možná budete znát z Německa. A není se čemu divit, České dráhy totiž zánovní vozy získaly na konci loňského roku právě z Německa od dopravce SWEG. Nabízejí přepravní komfort, který odpovídá moderním trendům 21. století, jsou nízkopodlažní a lépe absorbují nerovnosti trati.

„Nízkopodlažní vlaky nabízejí pohodlné a bezpečné cestování osobám se sníženou pohyblivostí, především vozíčkářům a seniorům, ale současně i cyklistům nebo maminkám s dětmi,“ vypíchl přednosti ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

„Vlaky byly vyrobeny v roce 1997 a cestujícím nabídnou 71 míst k sezení, prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa. S délkou přes 25 metrů a váhou kolem 50 tun dosahují maximální rychlosti 120 km/h, podvozkový pojezd vozidla navíc lépe absorbuje nerovnosti kolejiště a tím zásadně zlepšuje jízdní komfort,“ přidal další výhody člen představenstva ČD a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Jak dlouho budou vlaky RegioSpider nasazeny?

Moderní vlaky budou na trati jezdit více než rok, potom je čeká modernizace. České dráhy je plánují dovybavit Wi-Fi připojením, úpravami projde audiovizuální informační systém, instalována bude klimatizace a elektrické zásuvky, dojde i k přečalounění sedaček a přelakování vozidel do nových barev.

A pokud se během zkušebního provozu vlaky osvědčí, budeme je snad brzo vídat i na jiných tratích. České dráhy totiž už jednají se Středočeským krajem o pořízení typově obdobných moderních vozidel, která by zlepšila kvalitu cestování i na jiných regionálních tratích ve středních Čechách. Tak snad ty vybrané opět povedou přes Slaný.

 

Zdroj: České dráhy, a. s.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Slaný TV - před 13 hodinami
Připravte se na nezapomenutelný hudební zážitek, kde se setkáte s výjimečnými umělci a prožijete magii hudby. Zaznamenejte si da...
Michal Jůza - před 22 hodinami
Slánsko si vybral pro svůj záměr postavit solární park investor Puretech Energy. Projekt zamýšlí realizovat přibližně v prostoru m...
Michal Jůza - 06. 12. 2023
Již od soboty 2. 12. působí v prostorách bývalé restaurace Hemerkův statek nový provozovatel. Už se rozběhl slibovaný asijský bufe...
Reklama   •   Koupit reklamu