Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Úvod Aktuálně Vyhláška regulující rušení nočního klidu je prodloužena na neurčito Vytvořit článek
Vyhláška regulující rušení nočního klidu je prodloužena na neurčito
Michal Jůza - 07. 09. 2023    546    0 Líbil se vám tento článek?

Po roce fungování ve zkušebním provozu bude vyhláška regulující rušení nočního klidu prodloužena na dobu neurčitou. Zastupitelstvo o tom rozhodlo na základě vyhodnocení a statistik od policie ČR i Městské policie Slaný. 

Zastupitelé na svém setkání dne 6. 9. 2023 odhlasovali prodloužení obecně závazné vyhlášky regulující rušení nočního klidu na neurčito. Původně byla přijata zkušebně na dobu jednoho roku. Bez prodloužení by její platnost skončila ke dni 15. 10. 2023. 

Obyvatelé centra města si účinnost vyhlášky vesměs chválí. „Ptal jsem se lidí, kteří bydlí v lokalitě u základní školy Komenského nebo u tržiště a všichni mi potvrdili, že ta vyhláška jim pomohla. Většina těch lidí se přimluvila za to, abychom její platnost prodloužili," řekl starosta Martin Hrabánek. 

Pozitivní výsledky potvrzují i statistiky obvodního oddělení policie Slaný. „Od začátku platnosti obecně závazné vyhlášky Města Slaný č. 2/2022 ze dne 7. 9. 2022 došlo jednoznačně k poklesu oznámení, a to zejména na úseku přestupků proti veřejnému pořádku - porušení nočního klidu, a rovněž přestupků proti občanskému soužití, ke kterým docházelo v restauračních zařízení zpravidla v nočních a ranních hodinách ze strany osob, které se takového jednání dopouštěly po požití alkoholických nápojů," sdělil vedoucí obvodního oddělení policie Slaný Kamil Zicha.

Policisté prodloužení vyhlášky jednoznačně vítají. „Policisté OOP Slaný se namísto řešení konfliktů v restauračních zařízení mohou věnovat jiný místům jak na území Slaného, tak i v ostatních několika desítkách obcích, které spadají do místní příslušnosti OOP Slaný, kde dochází k závažnějším jednáním souvisejícím s všeobecným nárůstem kriminality," uvedl Zicha.

Rozhodnutí zastupitelstva v praxi znamená, že v památkové zóně města budou noční podniky i nadále zavírat o víkendu nejdéle hodinu po půlnocí a v ostatních dnech pak hodinu před půlnocí. Hlasitá hudební produkce pak musí být ukončena nejpozději do 22 hodin. Ráno smí bary a restaurace otevřít nejdříve v 6 hodin. 

Celé znění aktuální podoby vyhlášky najdete ZDELíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 20 hodinami
Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. „Chceme, aby se ces...
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Reklama   •   Koupit reklamu