Dnes je 23. březen 2023, svátek má Ivona
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Výstavbu na Hájích brzdí ČEZ, může se posunout o rok Vytvořit článek
Výstavbu na Hájích brzdí ČEZ, může se posunout o rok
Michal Jůza - 24. 01. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Plánovaný termín dokončení výstavby první etapy projektu v lokalitě Háje je ohrožen. ČEZ oznámil městu, že elektrifikaci pozemků posouvá o více než rok. S majiteli se uzavře dodatek smlouvy s novým termínem předání infrastruktury až v roce 2024. Zároveň se ale hledá jiné technické řešení. Zahájení provozu sportovní haly se zatím nemění.

Město Slaný bude ve smlouvách s majiteli nových stavebních pozemků na Hájích podepisovat dodatek, ve kterém posouvá předání infrastruktury pro připojení k distribuční soustavě elektřiny až na 25. července 2024. Původní termín byl přitom o více než rok blíže, hotovo mělo být už v červnu 2023.

Důvodem je oznámení společnosti ČEZ, která zajišťuje elektrifikaci pozemků a výstavbu trafostanic. Ta městu z důvodu překážek při přípravě projektu a stavby posunula termín dokončení této části realizace na 24. července 2024.

Na reakci majitelů již prodaných stavebních pozemků je město připraveno.  Se všemi majiteli, kteří budou mít požadavky na kompenzace nebo další úpravy smluv, bude město Slaný individuálně jednat tak, aby vliv na další pokračování projektu byl co nejmenší,“ uvedla ve své zprávě pro zastupitelstvo města Magdalena Stýblová, manažerka rozvoje města.

S novým termínem není město spokojeno a s dodavatelem jedná. „V současné době probíhá komunikace mezi městem a společností ČEZ o možných řešeních vzniklé situace, především o tom, jakým způsobem je možné původní termín dodržet či zda existuje jiné technické řešení, jak překlenout období mezi původním a novým termínem dokončení stavby,“ uvedla dále Stýblová.

První výsledky tohoto jednání jsou optimističtější. „Zatím předběžný příslib máme, že by to mělo být hotovo v prosinci letošního roku. Zatím ale nemáme ještě nic v písemné podobě, my jsme vyzvali společnost ČEZ, aby se nám vyjádřila písemně," dodal starosta města Martin Hrabánek. 

Provoz sportovní haly se zatím neposouvá

Posunutí termínu se týká i elektrifikace nové multifunkční sportovní haly. Nicméně zatím se stále počítá s platným harmonogramem stavby, ve kterém je uvedení do provozu plánováno na říjen 2023. Předpokládá se, že v prvních měsících proběhne zkušební provoz, ať už s trvalým připojením nebo nějakým jiným dočasným či provizorním řešením dodávky elektřiny. Už od listopadu by totiž měl v hale probíhat Zimní volejbalový turnaj.

Zdroj obr.: MěÚ Slaný


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 5 hodinami
Slaný bude vypisovat novou veřejnou zakázku na upravenou verzi modernizace plovárny.  S cílem zlevnit realizaci byly z projektu od...
Michal Jůza - 21. 03. 2023
Slaný dostalo za obnovu historického prvorepublikového parku Kumpánova zahrada další ocenění. Po Stavbě roku Středočeského kraje n...
Michal Jůza - 21. 03. 2023
Cyklisté ve Slaném se mohou těšit na další cyklostezku. V současnosti se připravuje projekt nové trasy do městské části Dolín. Pok...
Reklama   •   Koupit reklamu