Dnes je 3. říjen 2023, svátek má Bohumil
Úvod Kultura / Aktuálně Zimní stadion hostí filmaře, vzniká tu příběh o Kati Vytvořit článek
Zimní stadion hostí filmaře, vzniká tu příběh o Kati
Michal Jůza - 25. 04. 2023    840    0 Líbil se vám tento článek?

Slánský zimní stadion hostí filmaře a dočasně se přeměnil na Eissportverein Chemnitz. Hala se totiž stala dějištěm životopisného filmu s názvem Kati o legendě světového krasobruslení Katarině Witt. Německá produkce využije pro natáčení ledovou plochu, zázemí kanceláří i staré vybavení. 

Kolem slánského zimního stadionu se v posledních dnech pohybuje tým něměckých filmařů a herců. Navíc nad vchodem nově září nápis EV CHEMNITZ (Eissportverein Chemnitz). Německá produkce tu totiž natáčí životopisný film Kati o krasobruslařské legendě Katarině Witt. 

Filmaři mají zájem nejen o záběry na ledě, ale i ze zázemí. „Využita bude nejen ledová plocha, ze které byly odstraněny dělící čáry, kruhy, ale i reklamy z mantinelů, či ochranná plexiskla. Zájem filmaři projevili také o původní interiér kanceláří či školení herců, jak se používala stará švédská bruska," popsal místostarosta Slaného Radek Vondráček. 

Víceúčelová sportovní hala Slaný uspěla v tvrdé konkurenci jiných sportovních zařízení v ČR," chválil si Vondráček, který si od filmu slibuje zviditelnění města: „Zatímco v běžné sezóně pomáhá hala rozvíjet sportovní talenty, nyní možná pomůže rozšířit renomé našeho města až za hranicemi.

Německá královna ledu Katarina Witt se svými sportovními výsledky řadí mezi nejúspěšnější krasobruslaře všech dob. Byla druhou ženou po Sonje Henie, která dokázala obhájit olympijské vítězství. Když se dala k profesionálům, byla její společná show s kolegou Brianem Boitanem tak úspěšná, že poprvé za deset let vyprodali newyorskou halu Madison Square Garden programem v krasobruslení.

 

Zdroj obr.: Radek Vondráček, FbTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Začátkem tohoto pracovního týdně, konkrétně od pondělí do úterý 25. a 26. září proběhla ve Středočeském kraji další dopravně bezpe...
RYTÍŘI KLADNO - 30. 09. 2023
Utkání proti Kometě Kladnu nevyšlo. Začátek bitvy dvou sousedů v tabulce vyšel lépe hostům z Brna, kteří své vedení v prostředním...
Když o víkendu 13. a 14. května probíhaly společné oslavy 150 let Pražsko-duchcovské dráhy a 25 let spolupráce Železničního muze...
Reklama   •   Koupit reklamu