Přejdi na obsah
  • Zprávy
  • Tištěný infáček do Vašich schránek
  • Firmy na Slánsku
  • Ceník inzerce
  • Kontakt

Slánský Infáček

Váš internetový deník a tištěný měsíčník pro Slánsko, Kladensko a Lounsko.

Slánský Infáček
Slánský Infáček
Menu
  • Aktuálně
  • Kultura
  • Sport
  • Krimi
  • Komiks
  • Tipy na výlet
  • Pohledy do historie
  • Komerční
Menu

Technické služby získaly tři nováčky do svého vozového parku. Elektrovozidla Selvo už jsou v provozu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na X / Twitteru
Aktuálně  |  07.04.2025

Flotilu vozidel Technických služeb Slaný rozšířila trojice nových elektrovozidel Selvo. Ta budou sloužit především při údržbě zeleně, péči o veřejné prostory a svozu odpadu. 

Tichá, úsporná a šetrná k přírodě – tak by se dala nová vozidla nejlépe charakterizovat. Každý z elektromobilů má cenu 465 000 Kč, avšak díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí byly reálné náklady sníženy na příznivých 265 000 Kč za jedno vozidlo. Nejedná se o první služební elektromobily města, to je má ve svém vozovém parku už od roku 2021 a díky jejich úspěšnému provozu se rozhodlo jejich využívání rozšířit.

Při slavnostním předání vozů nechyběli významní představitelé města – starosta Martin Hrabánek společně s místostarosty Radkem Vondráčkem a Pavlem Rubíkem. Vedení města zdůraznilo, že tato nová elektrovozidla představují další významný krok na cestě k udržitelnějším a ekologičtějším službám pro obyvatele Slaného.

I díky novým vozidlům se Slaný zařazuje mezi města, která aktivně hledají moderní řešení nejen pro zlepšení služeb, ale také pro ochranu životního prostředí.

Partneři

Nejnovější zprávy

PŘÍBĚHY Z HISTORIE: Slánské noviny 1945 doplněné o autentické fotografie



TIP NA VÍKEND: Je libo veterány, umění nebo modelařinu?



Revitalizace mobiliáře na Slánské hoře pokračuje – nové zábradlí i interaktivní naučná stezka